e-prawnik.pl Porady prawne

Antysemityzm w pracy

Odpowiedzi w temacie (1)

kolerom

3.12.2012

witam, pisze prędko bo obawiam się nagany w pracy. nie spowiedziałem się takiego obrotu spraw u osób z którymi żartuje i przebywam od roku. chodzi o to że wyraziłem swoje zdanie na temat państwa Izrael w pracy przy rozmowie przy śniadaniu z kawką. Nie użyłem słowa żydzi, nie mówiłem o grupie etnicznej czy wyznaniowej ale o państwie Izrael. Niestety okazało się że kolega z pracy jest z pochodzenia żydem i odebrał to jako atak na siebie, co nie jest prawdą. Pokłócilismy się przy stole kilka osób było świadkami, on na konie odszedł od stolika i powiedział czt.\"pieprzony antysemita\". Jest to totalną bzdurą ponieważ ja równie dobrze mógłbym nazwać go \"pieprzonym syjonistą\". nie chodzi mi jednak o poglądy tylko o fakt czy za rozmowę przy kawie ale w pracy, o sytuacji geo politycznej, po której zostałem błędnie nazwany antysemitą mogę mieć problemy w pracy, pod kątem braku tolerancji, to jest czy mogę miec naganę albo co gorsza być zwolnionym za rasizm? Powiedziałem że uważam że Izrael obecnie w swoich działaniach przeciwko Palestynie powiela dobrze znany wzór, tylko że tym razem po 70 latach jest po drugiej stronie barykady. Wcześniej użyłem wielu argumentów zanim na koniec użyłem tej puenty. Niestety kolega z pracy to jak widać zawzięty syjonista a teraz obawiam się że także mój wróg nr 1 w pracy. Ma dobre układy z dyrektorem kadrowym.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

graba14

2012-12-04 13:01:13

Ja bym to nazwał dniem jak co dzień. Może pan albo olać sprawę, albo iść do kierownika i samemu zgłosić rasizm u tamtego człowieka, bo jakby nie patrzeć można się uprzeć że nienawidzi Palestyńczyków, a poza tym pan go ubiegnie więc to już inaczej wygląda. Albo pogadać jeszcze raz z tym człowiekiem i wyjaśnić to sobie jak ludzie. W moim odczuciu nie byłby to powód do nagany chyba że obustronnej dla obydwu was.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Oskarżenie o Antysemityzm. Witam, przebywając ostatnio z synem za granicą, na małej wycieczce zostaliśmy dosyć źle potraktowani. Mój syn usłyszał od pewnego pana w kawiarni że skoro jest Polakiem (...) czytaj dalej»

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co robic? Bede (...) czytaj dalej»

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona o kradzież (...) czytaj dalej»

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do godz 21-22 oprocz (...) czytaj dalej»

 • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»

 • Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, proszę (...) czytaj dalej»

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny podmiot (...) czytaj dalej»

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...) czytaj dalej»

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę (...) czytaj dalej»

 • Uległem wypadkowi w pracy Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas (...) czytaj dalej»

 • dyżury domowe Pracuje w wodociągach na stanowisku konserwatora sieci wodociągowej,prasuję przez cały tydzień od poniedziałku do piątku tj.40godz.tygodniowo,lecz jednocześnie od 15 godz.rozpoczynam (...) czytaj dalej»

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA PRZEPRACOWAC (...) czytaj dalej»

 • Do Kuratorów zawodowych Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. (...) czytaj dalej»

 • Ile urlopu mi się należy??? Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak (...) czytaj dalej»

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. Pracodawca (...) czytaj dalej»