Chcą mi zwrócić auto

Odpowiedzi w temacie (2)

Landrys

17.10.2017

Witam, W sobotę sprzedałem auto, facet który kupował auto mówił że nie jest wymagający i bierze jak jest, odbył nawet jazdę próbną. W poniedziałek wysłał mi SMS że auto 130km od miejscowości w której była zawarta umowa zagrzało się i wywaliło uszczelke pod głowicą. Facet chce połowy sumy za koszt naprawy lub zwrot auta bo ma takie prawo w ciągu 7 dni. Samochód oczywiście się nie grzał, miał nawet nowy termostat. Czy przegrzanie samochodu może być wadą ukrytą?? Dodam jeszcze że śmiał się że będzie go na polu katował, i wydaje mi się że też tak zrobił a teraz szuka jelenia. Samochód sprzedany za 800 zł.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

karmandios

2017-10-17 14:10:39

Kupił? kupił. Auto jest uszkodzone, czyli nie ma żadnej podstawy do zwrotu. Mógł sprawdzić, czy taka wada istnieje przy pomocy mechanika.

Landrys

2017-10-17 14:55:57

Czyli próba zwrócenia mi auta jest bez prawna? W momencie sprzedaży auta usterki nie było...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.9.2018

  Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  MSWiA skierowało do konsultacji międzyresortowych rozporządzenie dotyczące wzoru graficznego nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Zmianie ulegnie m.in. umiejscowienie danych (...)

 • 3.2.2015

  Nowe dowody osobiste od marca 2015 roku

  Od 1 marca 2015 roku zmieni się wygląd dowodó osobistych - zabraknie m.in. adresu zameldowania oraz podpisu posiadacza. Fotografia będzie musiała spełnić takie same wymogi jak zdjęcie paszportowe. (...)

 • 8.8.2007

  Na co należy zwrócić uwagę po otrzymaniu decyzji podatkowej?

  Postępowanie podatkowe kończy się zazwyczaj wydaniem decyzji podatkowej, określającej lub ustalającej prawa i obowiązki podatnika. Często jednak pisma, jakie przesyła nam np. urząd skarbowy, (...)

 • 8.5.2018

  Jak sprawdzić historię pojazdu?

  Trafiliście na auto marzeń? Zanim zdecydujecie się na kupno, sprawdźcie online jego historię. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu (...)

 • 22.12.2013

  PIT 2013. Kogo firma wyręczy w rozliczeniu PIT?

  Mija termin dla pracowników, którzy nie chcą rozliczać podatków samodzielnie. Wystarczy złożyć oświadczenie.