Droga do działki budowlanej

Odpowiedzi w temacie (0)

wnetrzakd1977

29.6.2018

Witam. Geodeta podzielił działki z 3 zrobił 2 , w tym działka nr 1 będzie na sprzedaż a działka nr 2 będzie moją na przyszłość budowlaną, geodeta popełnił błąd bo prosiłem aby z działki nr 1 która jest na sprzedaż wytyczył drogę do działki nr 2 (którą sobie zostawiam) minimum 5 metrów a Geodeta wytyczył tylko 4 metry i tutaj zaczyna się mój problem ponieważ dzwoniłem do starostwa powiatowego i powiedział mi geodeta że wystarczy na drogę 4 metry ale w przyszłości sąsiedzi też będą chcieli skorzystać z tej mojej drogi do swoich działek i może się okazać że te 4 metry to za mało i powinno być 5 metrów. Jak rozwiązać mój problem, dzwoniłem do geodety któremu zleciłem podział działek i On twierdzi że 4 metry wystarczy i żeby to zmienić to trzeba od nowa wszystko wytyczać i muszę mu na nowo zapłacić, ja sobie tak myślę jak wyjść z tej sytuacji może przy sprzedaży działki nr 1 dokonać wpisu o służebności na drogę powiększoną o ten nieszczęsny 1 metr?, proszę o poradę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 8.1.2019

  Wyrok SN w sprawie katastrofy budowlanej hali MTK

  Winni katastrofy budowlanej hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. nie pozostaną bezkarni...

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)

 • 23.8.2011

  Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)