e-prawnik.pl Porady prawne

garaż

Odpowiedzi w temacie ()

vicki

16.4.2009

Jestem właścicielką garażu który wybudowała za moje pieniądze i zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa. Od początku gdy oddano mi garaż do uzytkowania garaż zaciekał. Wielokrotnie telefonicznie i pisemnie informowałam Spółdzielnie, sytuacja trwała latami. Spółdzielnia garaż łatała ale bezskutecznie ciągle zaciekał. W 2008 roku przestałam płacenia czynszu i korespondowałam ze Spółdzielnią oczywiście bezskutecznie teraz podaja mnie do Sądu o nie płacenie czynszu. Co moge zrobić w tej sprawie i jak wyegzefować zrobienie i uszczelnienie tego pomieszczenia.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

maciej31

2010-12-09 22:11:29

Jestem właścicielem garażu w tzw. dużej wspólnocie oraz współwłaścicielem udziału w nieruchomości. Garaż znajduje się w budynku i jest odrębną nieruchomością (nie jest to garaż podziemny, ani miejsce parkingowe), nie mam w tym budynku mieszkania. Po zakończeniu roku wspólnota dokonuje rozliczenia kosztów i informuje mnie o niedopłatach. Mam ponosić np. koszty utrzymania anteny zbiorczej, oświetlenia klatki schodowej. Jako współwłaściciel oczywiście jestem zobowiązany do partycypowania w kosztach utrzymania części wspólnej, bez względu na to czy korzystam z tych części czy też nie, ale uważam, że jedynie wtedy, jeżeli mam fizycznie stworzoną taką możliwość. Jeżeli jednak wspólnota nie zapewniła mi dostępu na klatkę schodową i do anteny zbiorczej, nie mówiąc o ogrzewaniu czy wodzie czy również mam obowiązek ponoszenia za innych korzystajacych z tego, kosztów. Przecież wspólnota to nie instytucja charytatywna i każdy powinien płacić za swoje. Czy są może jakieś wyroki sądów lub komentarze w tej sprawie? Wiem, że przepis brzmi dość ogólnie i uważam, że to wspónota powinna doprecyzować te zasady i zamierzam na najbliższym zebraniu tę sprawę podnieść. Czy zarząd wspólnoty może ustalić, że właściciel garażu nie może korzystać z miejsc parkingowych na terenie nieuchomości, bo swój samochód ma trzymać w garażu, ani też parkować na tym terenie swojego drugiego auta? Jeżeli bowiem mam płacić za części wspólne, z ktorych nie korzystam, to powinnam mieć prawo nieograniczonego korzystania z części wspolnych i takie regulacje kto i w jakim zakresie może parkować na miejscach postojowych naruszają moje prawa.

Ania5

2010-12-11 13:05:13

Witam, Jeśli jest Pan zainteresowany poradą w podniesionych przez Pana kwestiach zapraszamy serdecznie do kontaktu. Kancelaria - ania.szczecin@interia.pl lub tel 531783817.

maciej31

2010-12-13 16:46:15

Jako że to jest forum, liczyłem że tu uzyskam jakąś odpowiedź. Dziekuje za spam powyżej.

Buwak909

2017-04-12 15:11:07

Zgłosiłem Pana który zrobił garaż, Pan gdy otrzymał że będzie kontrola, postanowił rozebrać drzwi i boczne sciany i powiedział że to jest wiata... Decyzja przyszła że nie będzie rozbioru bo to jest wiata... Po kilku dniach Pan znowu założył blachę i jest garaż. I co teraz? Znowu mam składać skargę i znowu Pan go szybko rozbierze i wyjdę na głupka?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM