Forum prawne

garaż - forum prawne

Jestem właścicielką garażu który wybudowała za moje pieniądze i zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa. Od początku gdy oddano mi garaż do uzytkowania garaż zaciekał. Wielokrotnie telefonicznie i pisemnie informowałam Spółdzielnie, sytuacja trwała latami. Spółdzielnia garaż łatała ale bezskutecznie ciągle zaciekał. W 2008 roku przestałam płacenia czynszu i korespondowałam ze Spółdzielnią oczywiście bezskutecznie teraz podaja mnie do Sądu o nie płacenie czynszu. Co moge zrobić w tej sprawie i jak wyegzefować zrobienie i uszczelnienie tego pomieszczenia.

2009.4.16 12:34:33

Odpowiedzi w temacie: garaż (4)

Jestem właścicielem garażu w tzw. dużej wspólnocie oraz współwłaścicielem udziału w nieruchomości. Garaż znajduje się w budynku i jest odrębną nieruchomością (nie jest to garaż podziemny, ani miejsce parkingowe), nie mam w tym budynku mieszkania. Po zakończeniu roku wspólnota dokonuje rozliczenia kosztów i informuje mnie o niedopłatach. Mam ponosić np. koszty utrzymania anteny zbiorczej, oświetlenia klatki schodowej. Jako współwłaściciel oczywiście jestem zobowiązany do partycypowania w kosztach utrzymania części wspólnej, bez względu na to czy korzystam z tych części czy też nie, ale uważam, że jedynie wtedy, jeżeli mam fizycznie stworzoną taką możliwość. Jeżeli jednak wspólnota nie zapewniła mi dostępu na klatkę schodową i do anteny zbiorczej, nie mówiąc o ogrzewaniu czy wodzie czy również mam obowiązek ponoszenia za innych korzystajacych z tego, kosztów. Przecież wspólnota to nie instytucja charytatywna i każdy powinien płacić za swoje. Czy są może jakieś wyroki sądów lub komentarze w tej sprawie? Wiem, że przepis brzmi dość ogólnie i uważam, że to wspónota powinna doprecyzować te zasady i zamierzam na najbliższym zebraniu tę sprawę podnieść. Czy zarząd wspólnoty może ustalić, że właściciel garażu nie może korzystać z miejsc parkingowych na terenie nieuchomości, bo swój samochód ma trzymać w garażu, ani też parkować na tym terenie swojego drugiego auta? Jeżeli bowiem mam płacić za części wspólne, z ktorych nie korzystam, to powinnam mieć prawo nieograniczonego korzystania z części wspolnych i takie regulacje kto i w jakim zakresie może parkować na miejscach postojowych naruszają moje prawa.

2010.12.9 22:11:29

Witam,

Jeśli jest Pan zainteresowany poradą w podniesionych przez Pana kwestiach
zapraszamy serdecznie do kontaktu. Kancelaria - ania.szczecin@interia.pl
lub tel 531783817.

2010.12.11 13:5:13

Jako że to jest forum, liczyłem że tu uzyskam jakąś odpowiedź. Dziekuje za spam powyżej.

2010.12.13 16:46:15

Zgłosiłem Pana który zrobił garaż, Pan gdy otrzymał że będzie kontrola, postanowił rozebrać drzwi i boczne sciany i powiedział że to jest wiata... Decyzja przyszła że nie będzie rozbioru bo to jest wiata... Po kilku dniach Pan znowu założył blachę i jest garaż. I co teraz? Znowu mam składać skargę i znowu Pan go szybko rozbierze i wyjdę na głupka?

2017.4.12 15:11:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika