Hipoteka przymusowa a sprzedaż ziemi

Odpowiedzi w temacie (0)

misia69

10.6.2016

Witam. Mój kolega ma długi w urzędzie skarbowym. Chciałby je spłacić. Niestety długi czas się tym nie interesował. Posiada ziemię, którą mógłby sprzedać. Jednak sprawdzając w księgach wieczystych obu posiadanych przez niego działek, widzę, że jest nałożona hipoteka przymusowa przez urząd skarbowy. Suma hipotek jest identyczna (równa długowi?) Czy taką ziemię może sprzedać? Co radzicie w takiej sytuacji? Czy np. umowę z nowym właścicielem, że wartość kupionej działki zapłaci od razu do urzędu, zamiast koledze? Czy są inne rozwiązania?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 30.8.2017

  Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

  Jest to jeden z rodzajów hipoteki. Właściwie jest jej szczególną odmianą, która została odrębnie uregulowana. Hipotece przymusowej została wyznaczona specjalna rola w obrocie (...)

 • 23.3.2018

  Licytacja komornicza mieszkania z obciążeniami

  Nierzadko zdarza się, że mieszkanie zakupione na licytacji komorniczej obciążone jest ograniczonymi prawami rzeczowymi. Tak się dzieje w przypadku gdy na nabywanym mieszkaniu została ustanowiona (...)

 • 7.5.2009

  Hipoteka - co zabezpiecza i jak ją ustanowić?

  Wierzyciel może żądać od dłużnika aby ten zaspokoił jego roszczenie. Jednak może się zdarzyć, że dłużnik nie będzie mógł świadczyć (np. będzie niewypłacalny). Hipoteka jest prawem wierzyciela, (...)

 • 29.12.2005

  Co się dzieje, gdy podatnik nie zapłaci podatku?

  Jeśli podatnik nie zapłaci należnego fiskusowi podatku, to może się spotkać z pewnymi - określonymi szczegółowo w przepisach prawa - reakcjami ze strony organów państwowych. Co może spotkać (...)