Hipoteka przymusowa a sprzedaż ziemi

Odpowiedzi w temacie (0)

misia69

10.6.2016

Witam. Mój kolega ma długi w urzędzie skarbowym. Chciałby je spłacić. Niestety długi czas się tym nie interesował. Posiada ziemię, którą mógłby sprzedać. Jednak sprawdzając w księgach wieczystych obu posiadanych przez niego działek, widzę, że jest nałożona hipoteka przymusowa przez urząd skarbowy. Suma hipotek jest identyczna (równa długowi?) Czy taką ziemię może sprzedać? Co radzicie w takiej sytuacji? Czy np. umowę z nowym właścicielem, że wartość kupionej działki zapłaci od razu do urzędu, zamiast koledze? Czy są inne rozwiązania?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.9.2014

  Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  W obrocie gospodarczym nierzadko spotyka się nieuczciwych kontrahentów. Dlatego też popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie swoich interesów jest stosowanie stworzonych ku temu (...)

 • 8.10.2018

  Co to jest hipoteka i jak ją ustanowić?

  Hipoteka jest tzw. rzeczowym środkiem zabezpieczenia wierzytelności. Należy do grupy ograniczonych praw rzeczowych. Ustanawia się ją dla zabezpieczenia wierzytelności na nieruchomościach oraz na (...)

 • 29.12.2005

  Co się dzieje, gdy podatnik nie zapłaci podatku?

  Jeśli podatnik nie zapłaci należnego fiskusowi podatku, to może się spotkać z pewnymi - określonymi szczegółowo w przepisach prawa - reakcjami ze strony organów państwowych. Co może (...)

 • 7.5.2009

  Hipoteka - co zabezpiecza i jak ją ustanowić?

  Wierzyciel może żądać od dłużnika aby ten zaspokoił jego roszczenie. Jednak może się zdarzyć, że dłużnik nie będzie mógł świadczyć (np. będzie niewypłacalny). Hipoteka jest prawem (...)

 • 30.8.2017

  Kiedy ustanawiana jest hipoteka przymusowa?

  Jest to jeden z rodzajów hipoteki. Właściwie jest jej szczególną odmianą, która została odrębnie uregulowana. Hipotece przymusowej została wyznaczona specjalna rola w obrocie (...)