kaucja a amortyzacja po 10 latach

Odpowiedzi w temacie (0)

jablonka89

11.5.2018

Witam, dziadkowie od 1999 roku wynajmują mieszkanie. Była to nowo budowana kamienica i właściciel pobrał od niech 3tys na zakup sprzętu tj. grzejniki piecyki wanna itp. i została pobrana kaucja również 3 tys. teraz syn właściciela twierdzi że po 10 latach jest amortyzacja i dziadkom nie należy się zwrot kaucji czy to prawda ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Właśnie jestem w trakcie wyceny udszkodzeń (polisa AC WARTA podstawowa)... Jak bedę miał jakieś szczegółowe informacje dam znać, powiem tylko że starsznie sie ciężko współpracuje z WARTĄ (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Chodzi o zmniejszenie lub utratę wartości jakiejś rzeczy na skutek jej zużycia w wyniku normalnego używania. czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • kaucja zwrotna czy nie? rezygnuję z wynajmu mieszkania, z 2 tyg (1mies) wypowiedzeniem, chciałam zapytać czy kaucja jest zwrotna w tym przypadku. Nie wyrządziłam żadnych szkód na mieszkaniu. Właścicielka (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Kaucja a Areszt Chciałbym się dowiedzieć pewną rzecz,otóż po wpłaceniu kaucji dana osoba wychodzi z aresztu i odpowiada z "wolnej stopy". Czy jeżeli dana osoba,po wyjściu z aresztu za kaucją,popełni (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Z tego co wiem WARTA tak jak większość firm ubezpieczeniowych przy obliczaniu odszkodowań za wypadki komunikacyjne (sądzę ze o taki tu chodzi) korzysta z taryfikatora EUROTAX, który dość jasno (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.7.2018

  Amortyzacja w podatku dochodowym od osób prawnych

  Wydatki na środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, co do zasady, nie mogą być bezpośrednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Wydatki te mogą być uwzględniane (...)

 • 29.12.2018

  Limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na 2019 rok

  W oparciu o średni kurs euro ogłoszony przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok wyliczone są liczne limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą. 

 • 6.11.2017

  Limity dla podatników prowadzących działalność gospodarczą na 2018 rok

  W oparciu o średni kurs ogłoszonego przez NBP na pierwszy dzień roboczy października roku poprzedzającego rok, czyli na dzień 2 października 2017 r. (1 euro = 4,3137 zł) wyliczone są liczne limity (...)

 • 2.10.2011

  Szybka amortyzacja

  Nowelizacja przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w z 5 marca 2009r r. wprowadziła dla przedsiębiorców możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych o (...)

 • 7.5.2013

  Metody amortyzacji

  Można wyróżnić dwie podstawowe metody amortyzacji: liniową (od stałej wartości początkowej) oraz degresywną. Został one omówione w niniejszym artykule. Przedstawiono w nim również (...)