e-prawnik.pl Porady prawne

Miejsce publiczne

Odpowiedzi w temacie (2)

-

23.8.2002

Witam ! wybudowałem na własnej działce budynek przeznaczony pod wynajem lokali użytkowych,otoczenie t.j. cała działka została przystosowana do użytku publicznego - utwardzona,wykonany parking, swobodny dostęp od ulicy oraz od sąsiadującego spółdzielczego osiedla mieszkaniowego. ta sytuacja trwała przez ok 2 lata.W bydynku działaja zakłady usługowe, gabinet dentystyczny i poczta.Nagle spółdzielnia mieszkaniowa wybudowała płot odgradzający budynek od osiedla.Wykonano to bez zgłoszenia w Nadzorze Budowlanym .Moje pytanie - czy mój budynek jest miejscem publicznym w rozumieniu art. 30 prawa budowlanego. Czy teren spółdzielczego osiedla mieszkaniowego otwarty ze wszystkich stron, z przebiegającymi przezeń ulicami jest miejscem publicznym ??? jeżeli tak, to dlaczego powiatowy i wojewódzki nadzór budowlany odsyłają mnie na drogę sądową ???
(dewoj)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Radek

2002-08-30 15:07:14

A napisałeś do nich stosowne podanie - wniosek o kontrolę z opłaconą opłatą skarbową 5 zł? Co odpisali? Czy Rada Nadzorcza spółdzielni, reprezentująca podobno mieszkańców (albo Walne Zebranie) nie chce, aby mieszkańcy mieli dostęp do usług/poczty? Co na to dyrektor poczty?

marta_kul

2010-08-04 09:02:31

witam, Co to jest miejsce publiczne, czy np. osiedle ogrodzone z ochroną jest miejscem publicznym? Czy tam może wtargnąć policja i wypisać mandat za np. picie alkoholu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM