e-prawnik.pl Porady prawne

Najem okazjonalny - wypowiedzenie umowy.

Odpowiedzi w temacie (1)

dominika31

4.10.2012

Witam z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o najem okazjonalny?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Radek 42

2012-10-05 09:50:49

1)eśli najemca, mimo pisemnego upomnienia, używa lokalu w sposób sprzeczny z umową lub zaniedbuje swoje obowiązki, przez co przyczynia się do powstania szkód w mieszkaniu. 2) jeśli korzystający z lokalu nie uiszcza opłat przez co najmniej trzy miesiące, mimo pisemnych ostrzeżeń o eksmisji w przypadku nieuregulowania zaległości. 3)jeśli najemna wynajął, podnajął lub bezpłatnie udostępnił lokal osobom trzecim bez zgody właściciela.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • czy w przypadku niezgłoszenia do US umowy najmu okazjonalnego w terminie 14 dni (zgłoszenie po kilku dniach od tej cezury) możliwe jest wyrażenie czynnego żalu, aby najem traktowany był jako najem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Czy jeśli będę podpisywał umowę wynajmu mieszkania najem okazjonalny parze mieszkającej razem w nieformalnym związku to u notariusza podpisuje się jedno oświadczenie czy dwa? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Przy najmie okazjonalnym istotne jest złożenie przez najemcę oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w którym zobowiąże się do opuszczenia lokalu na żądanie wynajmującego ( oświadczenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • Najem okazjonalny z załącznikami podpisany z małżeństwem u notariusza 22 czerwca. W umowie zawarte że odbiór mieszkania 1 sierpnia. 27 sierpnia dowiaduję się że małżeństwo najemców się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jak wygląda kwestia aneksu o najem okazjonalny jeśli najemcami jest kilka osób - mieszkanie 2 pokojowe - 1 jedynka i 1 pokój 2 osobowy. Zależy mi na tym by ze strony każdego z lokatorów chroniła (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)