Oszustwo internetowe.

Odpowiedzi w temacie (0)

Pr0t0typ3

2.1.2014

Witam. Zaistniała u mnie następująca sytuacja. W zwiazku z likwidacją mojego hobby jakim były ptaszniki (pająki), wyprzedawałem hodowle na forach wlasnie o tej tematyce, w odpowiednich działach "sprzedaz". Nie było żadnych problemów.. odbiory osobiste, wpłaty na konta. Do momentu jak w okresie swiatecznym napisał użytkownik (wtedy wydawał być się uczciwy). Chciał zakupić jednego pająka dla syna, twierdził że i sam się wciągnął w to hobby. Ale że okres świąteczny to i księgowanie pieniędzy opóznione więc prosił żebym się zgodził wysłać za potwierdzeniem przelewu bo miał to być prezent. Takowe i też dostałem na maila. Szkoda że pieniędzy brak po dziś dzien a rzekomy przelew został wykonany 22 grudnia. Kwota duża, nie duża bo 211 zł z przesyłką, ale jakim prawem mam puścic takie coś płazem. Mam dane na które wysyłałem paczke, potwierdzenie jej nadania, screena z rzekomym przelewem, wszystkie rozmowy z nim na tamtym forum, adres mailowy, dane na ktore wysłałem paczkę i nazwe "ponoć" jego firmy (prosił o dopisek przy wysyłce). Probowałem się z tą osobą kontaktować w celu uregulowania należności poprzez maila i na forum. Niestety brak odpowiedzi na maile a na forum od momentu kiedy mu podałem numer paczki która nadałem - brak logowania. Chciałem się dowiedzieć czy taką sprawę przyjmie policja i czy mam podstawy do tego by ją wnieść. Chyba że są inne rozwiązania. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 26.12.2018

  Dostępność cyfrowa administracji

  Najpóźniej w 2020 r. strony internetowe i serwisy administracji rządowej i samorządowej mają osiągnąć tzw. pełną dostępność. Dziś połowa witryn internetowych administracji publicznej (...)

 • 19.9.2017

  Oszustwo nigeryjskie

  Czy znaleźliście na swojej skrzynce pocztowej informację z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy z zablokowanego konta uchodźcy, zaproszenie do pomocy w inwestowaniu pieniędzy czy o spadku otrzymanym (...)

 • 9.7.2018

  Wkrótce ustawa o cyberbezpieczeństwie

  Celem krajowego systemu cyberbezpieczeństwa będzie zapewnienie niezakłóconego świadczenia usług kluczowych z punktu widzenia państwa i gospodarki oraz usług cyfrowych.

 • 16.11.2017

  Będą kary za cofanie liczników samochodowych

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało zmiany w prawie, które mają ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych samochodach. Np. za każde (...)

 • 2.7.2018

  Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w oszustwo podatkowe. Często bowiem, kiedy przestępstwo podatkowe jest wykryte, okazuje się, że zyski z działalności zabrali przestępcy, natomiast (...)