podatek od sprzedaży nieruchomości po spadku

Odpowiedzi w temacie (0)

tomtotom

4.7.2017

Witam, planujemy z żoną sprzedać mieszkanie teściowej i wspólnie z nią (między innymi za sprzedaż jej mieszkania) wybudować dom. Dom miałby być wybudowany na naszej działce. Problem w tym, że niedawno zmarł teść - byli rozwiedzeni (nie było podziału majątku) a po jego śmierci jego połowę mieszkania otrzymała teściowa (przy podziale spadku za decyzją wszystkich spadkobierców) Pytanie brzmi: czy gdy teściowa sprzeda swoje mieszkanie, a otrzymane pieniądze 'wpompuje' w budowę naszego domu (w którym sama zresztą będzie mieszkać) - Czy będzie musiała zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości? - zakładając że od chwili sprzedaży mieszkania zdążymy wybudować dom w dwa lata.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 10.11.2018

  Podatek od sprzedaży detalicznej dalej zawieszony

  Proponowana nowelizacja ustawy przewiduje dalsze zawieszenie pobierania podatku od sprzedaży detalicznej. Konieczność przedłużenia zawieszenia podatku od sprzedaży detalicznej związana jest (...)

 • 16.9.2016

  Czy można zbyć udział w spadku?

   Czy można zbyć udział w spadku? Na tak postawione pytanie, należy odpowiedzieć twierdząco. Wynika to z art. 1051 kodeksu cywilnego, który stanowi, że spadkobierca, który spadek (...)

 • 23.10.2017

  Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - początek drogi prawnej w postępowaniu spadkowym

  #mce_temp_url#Postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku ma bardzo duże znaczenie. Śmierć spadkodawcy oznacza, że nastąpiło przejście praw i obowiązków na jakieś inne osoby, czyli tzw. (...)

 • 20.10.2016

  Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  Jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, to od tego momentu traci on prawa i obowiązki wchodzące w skład spadku. Jest traktowany tak, jakby nie dożył otwarcia (...)