Forum prawne

Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie.

Zostalem zatrudniony na umowe-zlecenie w panstwowej firmie ze stawka 6zl/godz.Pracuje 12gdz.,nastepnie mam 24godz. przerwy i ponownie 12godz. pracy.I tak wkolo,piatek,swiatek i niedziela,dzien i noc,tak jak mi wypadnie. Moje pytanie jest nastepujace. Czy takie gdziny pracy i tryb pracy jest zgodny z KPracy? I czy w moim przypadku,naleza mi sie jakies stawki nocne,swiateczne itp,czy bez wzgledu na to ile pracuje i w jakich godzinach zawsze dostane 6zl/godz? Osoby zorientowane w temacie bardzo bym prosil o pomoc. Dziekuje i Pozdrawiam.
(Kazan)

2003.1.30 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Praca na umowe-zlecenie, godz. pracy i wynagrodzenie. (6)

Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną, a w związku z tym, zleceniobiorca nie podlega regulacjom kodeksu pracy. Nie ma więc mowy w tym przypadku o dodatkach za godziny nadliczbowe, dodatki za pracę w nocy, niedziele czy święta. Zleceniobiorca nie ma także prawa do urlopu, ponieważ urlop jest prawem charakterystycznym dla stosunku pracy, a tu taki nie zachodzi. Warto pamiętać, że kodeks pracy wśród swoich postanowień zawiera zakaz zawierania umów cywilnoprawnych zamiast umów o pracę, gdy strony łaczy stosunek prawny posiadający cechy stosunku pracy (art. 22 par. 1 [1] kodeksu pracy)

2003.1.31 12:56:20

Moim zdaniem własnie ta umowa-zlecenie ma znamiona stosunku pracy, gdyz umowa-zlecenie nie powinna byc wykonywana : - w siedzibie zleceniodawcy, - w godzinach przez niego wyznaczonych i pod jego bezposrednim nadzorem Niestety nie specjalizuje sie w prawie pracy. Państwowe Inspekcje Pracy udzielaja wyjasnien pracownikom, rowniez na telefon , radze sprobowac uzyskac odpowiedzi od nich.

2003.2.7 21:20:48

Niestety ale Państwowa Inspekcja Pracy nie zajmuje sie takimi umowami o prace jak jest umowa zlecenie :((( Ja również mam duży problem i chcialam zasiegnoc porady w sprawie umowy zlecenia, wiec zadzwonilam wczoraj do PIP tam usłyszałam od b.niemiłej pan,i ze oni nie zajmują sie takimi umowami!!!

2010.1.16 10:33:14

Zostałam zatrudniona na umowę zlecenie pracuje po 8 godz w tym muszę zostać 20 minut dłużej po pracy i odrobić przerwę bo tyle trwa czy to jest uczciwe ze strony pracodawcy

2017.1.25 23:31:15

Droga Adelo. Nalezy zwrocic sie do sadu rejonowego, sadu pracy i ubezpieczen spolecznych o uznanie umowy zlecenia za umowe o prace, na podstawie okreslonych przeslanek.Na umowe zleceniu nie ma osmiogodzinnego dnia pracy!!

2018.3.13 13:50:17

Droga Adelo. Nalezy zwrocic sie do sadu rejonowego, sadu pracy i ubezpieczen spolecznych o uznanie umowy zlecenia za umowe o prace, na podstawie okreslonych przeslanek.Na umowe zleceniu nie ma osmiogodzinnego dnia pracy!!

2018.3.13 13:50:24

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika