Problem z budową przechowalni na działce rolnej jako rolnik

Odpowiedzi w temacie (1)

dszywala

12.2.2018

Witam, Sprawa ma się tak: Jestem rolnikiem, mam działkę rolną na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne. Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni muszę jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 4 działki dalej. Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć. Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację? W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako: Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1: 1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne 2)przeznaczenie dopuszczalne pod: a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym. b) zadrzewienie, cieki itp[...] Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje... pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

infanasy

2018-04-04 14:28:40

https://www.agrofakt.pl/budynek-gospodarczy-bez-pozwolenia/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.12.2017

  Reforma Wspólnej Polityki Rolnej UE

  Reforma Wspólnej Polityki Rolnej UE, która wejdzie w życie w przyszłym roku zakłada: umocnioną siłę przetargową rolników wobec supermarketów, lepsze (...)

 • 14.3.2017

  Projekt ustawy o spółdzielniach rolników

  W Sejmie jest rządowy projekt ustawy o spółdzielniach rolników. Przygotowane rozwiązania w sposób kompleksowy regulują zasady funkcjonowania takich spółdzielni. (...)

 • 12.4.2012

  Jak wybudować dom na działce rolnej?

  Któż nie ma marzeń o własnym domu? Najlepiej położonym w malowniczej okolicy i niezbyt drogo. Problem zaczyna się już od momentu, kiedy chcesz kupić lub już kupiłeś działkę pod swój wymarzony (...)

 • 29.11.2017

  Propozycje zmian w ochronie ziemi

  Zgodnie z zapowiedziami resort rolnictwa, po blisko półtora roku od wprowadzenia rozwiązań prawnych, mających na celu ochronę gruntów rolnych, przygotował propozycje zmian, w tym doprecyzowania (...)

 • 17.3.2018

  Nowy rodzaj umowy dla pracowników sezonowych?

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw dotyczy uregulowania kwestii związanych z zabezpieczeniem społecznym pomocników (...)