e-prawnik.pl Porady prawne

Rower skasowany a co z kasą?

Odpowiedzi w temacie (2)

-

11.12.2003

Mam pytanie w temacie ubezpieczeń. Gość skasował mi rower (wjechał centralnie w bok naszczęście obeszło się bez uszczerbku na zdrowiu). Z rączki za rower zapłacić nie chciał więc sprawa toczyła się przez PZU. ALE! Jako, że naprawa szkód roweru przekracza 70% jego wartości, PZU nalicza szkodę metodą całkowitą z czego wyszło, że szkoda nie przekracza 400zl. Oznacza to, że PZU nie wypłaci odszkodowania ponieważ do tej kwoty PZU w ogóle nie realizuje odszkodowań. I co dalej ma zrobić poszkodowany? Biegać za sprawcą wypadku czy odrazu iść do sądu?? Może ktoś poradzi?
(BikeFan)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

marek

2003-12-11 23:08:34

Napisz do sprawcy, że w takim, a takim terminie oczekujesz zapłaty za wyrządzoną szkodę. Jeśli to nie da rezultatu - do Sądu. Wpis będzie Cię kosztował 8 procent dochodzonej kwoty (możesz też ubiegać się o zwolnienie od kosztów).

BikeFan

2003-12-12 18:19:18

Dziękuje za odpowiedź. Dziś wiem, że nie mam wyjścia gdyż sprawca jest gotowy zapłacić mi kwotę jaką oszacowło PZU - 150zl. Gdy serwis rowerowy wycenia szkody na 480. Wkurza tylko to, że to poszkodowany traci na tym więcej czasu.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, mój rower został skradziony i ostatnio widziałem go na ulicy, jechał na nim jakiś mężczyzna. Jestem prawie pewien że to mój rower, problem jednak w tym że... nie mam na to żadnego dowodu, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Głupi trochę temat ale nie wiem jaki inny. Mam taki problem. Kupiłem rower od jakiegoś gościa 3 lata temu, wyglądał na menela i sprzedał mi fajny rower za 130 zł chyba zbierał na wódę. I Wczoraj (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Zyrowałam pożyczkę w Kasie Pożycz. Zapomogowej. KoleżankaKktórej żyrowałam pożyczkę w Kasie Poż.Zapom. została zwolniona z pracy i nie rozliczyła sie z Kasą. Sądziłam, iż zwalniany pracownik (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Tak, komornik może zająć ten rower. Chociaż w pierwszej kolejności raczej pod uwagę będą brane przedmioty należące do pana - rzeczy dziecka to ostateczność. Więcej informacji tutaj: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/za-dlugi-komornik-zajmie-nawet-psa.html  czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam Do pracy dojeżdżam rowerem. Zarządca budynku gdzie pracuję nakazał mi pozostawianie roweru w garażu budynku w miejscu gdzie znajdują się stojaki rowerowe. Stojaki rowerowe są monitorowane. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)