Umowa darowizny samochodu

Odpowiedzi w temacie (3)

grzecholec

18.1.2011

Co powinna zawierać umowa darowizny samochodu?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jasiek29

2011-01-18 14:22:11

Z powodu konieczności przerejestrowania samochodu umowa musi mieć formę co najmniej pisemną. Umowa darowizny powinna zawierać dokładny opis przedmiotu darowizny, w szczególności należy podać: markę i model samochodu, rok produkcji, numery rejestracyjne, numer nadwozia. Należy także podać dokładne dane stron oraz zamieścić w tekście umowy paragraf o przyjęciu darowizny przez obdarowanego. Umowa powinna być sporządzona w liczbie równej ilości wszystkich darczyńców i obdarowanych.

wincent78

2011-06-02 09:12:21

Jak wygląd umowa darowizny samochodu?

Chciałabym przekazać samochód mojej córce i nie wiemy za bardzo jak to zrobić. Może ktoś będzie nam mógł pomóc i doradzić w tej kwestii?

Z góry dziękuję

wizimierz

2011-06-03 12:25:06

Wszelkie umowy znajdzie Pan w zakładce dokumenty na stronie e-prawnik.pl.

Lepiej jest przekazać w darowiźnie. Wiąże się z tym pewna opłata, ale unia się tym samym wszelkich sporów rodzinnych, nieporozumień, niedomówień i roszczeń.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.8.2014

  Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • 14.9.2018

  Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  Jak zawrzeć umowę darowizny, żeby była ona skuteczna. Kiedy i z jakich przyczyn można odwołać darowiznę? Czy w umowie darowizny można obdarowanego do czegoś zobowiązać i jakie to rodzi konsekwencje? (...)

 • 24.4.2017

  Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

 • 7.7.2016

  Umowa dożywocia a zachowek

  Chcąc przekazać bliskim swoją nieruchomość za życia, wiele osób decyduje się na dokonanie umowy darowizny. Jednakże nie jest to jedyna droga. Warto rozważyć także zawarcie z bliskimi (...)

 • 10.12.2011

  Czy składki na ubezpieczenie samochodu zawsze są kosztem podatkowym?

  Na ostateczną decyzję o zakupie tego czy innego samochodu wpływają już nie tylko jego dane techniczne, ale również możliwości podatkowe, jakie niesie za sobą jego zakup. Trudno bowiem znaleźć (...)