Umowa edukacyjna

Odpowiedzi w temacie (0)

Raulek

1.12.2018

Witam Wszystkich. Mam prośbę do oceny umowę o usługi edukacyjne. Piszę w imieniu znajomego, który wpakował się na minę przez swoją nieuwagę. Otóż wydaje mi się, że opłaty naliczane za przygotowanie sesji egzaminacyjnej lub za przygotowanie stanowiska do egzaminu to zapisy niedozwolone i nie muszę się z nich wywiązywać ? Szperałem po necie i jeśli dobrze znalazłem to podobne zapisy są uznane przez UOKiK jako klauzule abuzywne. Druga sprawa to wpisowe, znajomy był zwolniony z płacenia 400 zł wpisowego ale szkoła straszy go że jeśli wypowie teraz umowę to nalicza mu karę. Co też jest niedozwolone z tego co czytałem. Jak ewentualnie bronić się przed nimi gdy będą chcieli egzekwować opłaty ? Skan umowy dołączam poniżej w formie linków: https://zapodaj.net/bb474f5aff6d7.jpg.html https://zapodaj.net/c3664fd2bf6df.jpg.html

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 27.9.2017

  Umowa dożywocia - Na czym polega? Jak zawrzeć umowę dożywocia?

  Nasze społeczeństwo starzeje się w tempie podobnym do istniejącego w krajach wysoko rozwiniętych. Każdego roku mniej osób pracuje na emerytury coraz większej rzeszy osób nieaktywnych (...)

 • 17.9.2017

  Będzie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  Projekt ustawy przewiduje stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Będzie to publiczna sieć telekomunikacyjna, dzięki której szkoły podstawowe i ponadpodstawowe otrzymają bezpłatny (...)

 • 21.6.2017

  Szybki internet we wszystkich szkołach

  Wszystkie szkoły w Polsce będą połączone siecią szybkich łączy internetowych. Rozpoczyna się budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Rada Ministrów przyjęła uchwałę o (...)

 • 26.3.2008

  Spółka komandytowa - Zasady funkcjonowania spółki komandytowej

  Jeżeli posiadasz czas, umiejętności oraz pomysł na zrealizowanie danego przedsięwzięcia a Twój znajomy posiada kapitał który chciałby korzystnie ulokować to wówczas możecie (...)