Unieważnienie umowy lojalnościowej

Odpowiedzi w temacie (0)

Olas2013

4.2.2019

Pracuje w zakładzie fryzjerskim jako fryzjerka. 2 lata temu otrzymałam od Szefowej umowe lojalnosciowa do podpisu o zakazie konkurencji przez 5 lat od ustania zatrudnienia. 31.01.2019 wygasla moja umowa o prace. Zarejestrowalam sie jako osoba bezrobotna. Szefowa stara sie kolejny raz o uzyskanie czesciowej refundacji na moje zatrudnienie, nie otrzymalam kontynuacji umowy o prace a co najwazniejsze nie chce dluzej pracowac w tym salonie ze wzgledu na brak szacunku do mojej osoby, nie mila atmosfere jaka wprowadza szefowa, sciaganie mnie z prywatnych wyjazdow argumentujac koniecznoscia pojscia do pracy w niedziele, ktora miala byc moim dniem wolnym. Fryzjerstwo to jedyna rzecz jaka robilam w zyciu. Nie mam wyksztalcenia ani doswiadczenia pozwalajacego mi zdobyc pieniadze na zycie pracujac w innej branzy. Szefowa nie zgodzi sie na uniewaznienie tej umowy. Nie moge nie pracowac przez nastepne 5 lat. Nie mam jednoczesnie srodkow aby oplacic odszkodowanie w wysokosci 10 000 zl na rzecz szefowej. Nie placila za moje szkolenia. Wszystko oplacalam sama. Co mam zrobic?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.1.2018

  Zakaz unieważnienia małżeństwa

  Przypadki, w których unieważnienie małżeństwa jest dopuszczalne wskazane są w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Kodeks ten formułuje także zasadę, iż nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • 8.9.2016

  Unieważnienie małżeństwa

  Unieważnienie małżeństwa jest jednym z kilku powodów ustania małżeństwa. Inne przyczyny powodujące ustanie małżeństwa to śmierć biologiczna jednego z małżonków, uznanie małżonka (...)

 • 22.5.2007

  Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego

  Prawo zamówień publicznych wprowadza obowiązek unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w razie zaistnienia jednej z przesłanek określonych w ustawie. Nie można unieważnić (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 6.5.2015

  Zakaz konkurencji wygasa z chwilą przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę

  Nowe światło na interpretację przepisów o zakazie konkurencji rzuciło orzeczenie Sądu Najwyższego z dnia 11 lutego 2014 r. (sygnatura akt I PK 123/14) w sprawie o zapłatę odszkodowania z (...)