e-prawnik.pl Porady prawne

Wynajmujacy chce abym mu zapłacił 600zł za ogrzewanie gdy wczesniej nie musiałem nic płacic

Odpowiedzi w temacie (1)

JacekWa

14.8.2013

Co mam zrobić gdy wynajmujący chce mnie oszukać?sytuacja wygląda tak dziś był telefon ze przyszedł rachunek za ogrzewanie mieszkania w wysokości 600zł i ja mam go zapłacić Wynajmuje mieszkanie 2 rok 2 umowy na 1rok umowa kończy się za 2 miesiące 1pążdziernika podczas podpisywania umowy wynajmujący powiedział ustnie ze będę musiał płacić 1250zł jemu za wynajem + prąd i +gaz i tyle.Wszystko było ok do dziś dziś powiedział ze mam zapłacić 600zł za ogrzewanie z roku 12/13 wiec zapytałem czemu nie kazał mi płacić za to ogrzewanie w poprzednim roku powiedział ,że nie było rachunku co jest nie możliwe w umowie mam zawarte opłata 1250zł dla nie + koszty eksploatacji ale to równie dobrze mógłby chcieć abym zapłacił za czynsz i za wodę przecież to tez koszty eksploatacji ustnie powiedział ze 1250 prąd i gaz co mam zrobić walczyć w sądzie czy się poddać i dać te 600zł choc to oszustko 2 miesiące przed końcem umowy

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anna69

2013-08-14 14:20:42

Mysle ze najlepszym wyjsciem z sytuacji jest to, bys poprosil o rachunek rozliczeniowy za poprzedni rok /byc moze byla nadplata, nalezaca do Ciebie/ i rachunek obecny z ktorego wynikac mialoby ze masz zaplacic 600 zl. Ja w czynsu place zaliczke na poczet centralnego ogrzewania pod koniec wrzesnia sa spisywane liczniki i nastepuje rozliczenie zuzycia w danym okresie rozliczeniowym, czasami jest tak ze mam nadplate a czasami niestety musze doplacic. Byc moze w tym przypadku jest podobnie. Pozdrawiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek... Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego (...) czytaj dalej»

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są (...) czytaj dalej»

 • Podwyższenie alimentów Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Otrzymuje z Funduszu Alimentacyjnego (...) czytaj dalej»

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...) czytaj dalej»

 • sprawa o alimenty na matkę Witam!! mam problem mój były mąż płaci alimenty na naszego syna w chwili obecnej nasza sytuacja się zmieniła nie mam pracy czy mogę zażądać od niego alimentów i (...) czytaj dalej»

 • ALIMENTY na żonę ?! Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca Poszukuję informacji o tym, ile może wynieść maksymalna kwota alimentów w stosunku do dochodów ojca (zobowiązanego). Czy przepisy polskiego prawa wskazują (...) czytaj dalej»

 • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

 • Kiedy można żądać alimentów od dziadków? Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda (...) czytaj dalej»

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...) czytaj dalej»

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, w (...) czytaj dalej»

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez jakiś (...) czytaj dalej»

 • przemoc psychiczna w domu Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą wyciągnięciem na światło (...) czytaj dalej»

 • pozew o podwyższenie alimentów a nowa rodzina Witam Parę dni temu mąż dostał pozwe o podwyzszenie alimentów z 500zl do 1500zl. Maż ma 3,5 letnią córkę z byłą żoną, na która (...) czytaj dalej»