Wypowiedzenie umowy handlowej z naruszeniem zawartych tam zapisów (samozatrudnienie)
Odpowiedzi w temacie (1)
Witam, nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale mam następujący problem z pracodawcą: Jestem na samozatrudnieniu i mam podpisaną z pracodawcą umowę handlową nazwaną umową współpracy. Pracodawca wypowiedział mi umowę zgodnie z par 12. ust.1 Umowy za 3 miesięcznym wypowiedzeniem (zapis mówi, że każda ze stron moze umowę wypowiedzieć za 3 miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec miesiąca). Umowa zawiera w par. 15 zapisy o zakazie konkurencji 1 rok po zakończeniu umowy, ale zapis ust.7 tego paragrafu mówi, że "Określony w niniejszym paragrafie zakaz konkurencji po zakończeniu trwania niniejszej Umowy nie obowiązuje w przypadku rozwiązania niniejszej Umowy przez Zleceniodawcę z przyczyn leżących po jego stronie". Pracodawca jednak w wypowiedzeniu (z jego strony bez podania przyczyn) zawarł na końcu zapis, ze obowiązuje zakaz konkurencji 1 rok po zakończeniu umowy. Samo wypowiedzenie wysłał pocztą elektroniczną, a umowa zakłada jedynie formę pisemną. Jak mam to traktować, czy muszę jakoś zaskarżyć to wypowiedzenie i ewentualnie gdzie? Dodam, że samo wypowiedzenie byłoby mi nawet na rękę, ale zapis o zakazie konkurencji już całkowicie nie, bo zostałbym bez pracy na okres 1 roku. Bardzo proszę o poradę.
Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ktoś pomoże?
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
Umowa kontraktacji - wypowiedzenie
przez: Josy64 | 2014.4.14 7:33:38
Nie ma nikogo,kto by mógł mi pomóc? czytaj dalej»
-
przez: mrozowskim | 2010.9.2 15:25:32
To zależy jakie skutki (szkody, koszty) wywoła zerwanie umowy u kontrahenta. Bez poznania szczegółów umowy i jej przedmiotu nie da się na to pytanie odpowiedzieć. czytaj dalej»
-
Wypowiedzenie umowy podczas choroby pracownika.
przez: svsrt | 2013.1.23 11:20:29
Czy jest w jakiś sposób możliwe wypowiedzenie umowy podczas choroby pracownika? Zaznaczam wypowiedzenie umowy nie rozwiązanie stosunku pracy. czytaj dalej»
-
przez: tymek6 | 2010.11.9 15:3:23
Pracodawca decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika powinien przekazać podwładnemu na piśmie. Musi wskazać w nim też przyczynę dyscyplinarnego zwolnienia. Powód (...) czytaj dalej»
-
wypowiedzenie umowy o prace - wniosek
przez: evev | 2011.5.24 13:53:8
Nie wszystkie umowy o pracę mogą zostać rozwiązane za wypowiedzeniem. Ustawodawca uznał, iż umowy na czas określony, na zastępstwo oraz czas wykonywania określonej pracy powinny gwarantować (...) czytaj dalej»