e-prawnik.pl Porady prawne

zwrot podatku z zagranicy

Odpowiedzi w temacie ()

tom56

13.7.2011

Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem też że jest możliwość otrzymania jakiegoś dodatku?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tamara74

2011-07-14 14:32:31

Oczywiscie legalna praca uprawnia do otrzymywania zasiłku chorobowego i rodzinnego oraz do zwrotu nadpłaconych podatków. Zazwyczaj zajmują się tym specjalne firmy, jest ich na rynku dość sporo. 

ilonkka31

2011-07-14 14:36:37

Zasiłek rodzinny w Niemczech tzw. kindergeld przysługuje każdemu, kto pracuje powyżej 183 dni lub prowadzi tam działalność gospodarczą. 

fafcio

2011-07-14 14:39:28

Jeśli chodzi o zasiłek rodzinny to możliwe jest otrzymywanie go tylko w jednym kraju, jeżeli pobieramu już taki w Polsce nie może wziąć drugiego np. w Holandi. Spowoduje to utratę obu świadczeń.

Cichy33

2012-05-30 10:12:55

Jeśli pracowałeś legalnie, to prawdopodobnie ci się należy zwrot. Jeśli chcesz obliczyć jaki, to możesz skorzystać z kalkulatora, jaki mają firmy zajmujące się zwrotem podatku na swoich stronach. Po prostu google: zwrot podatku z zagranicy i wyświetli ci się lista firm. Większość z nich ma bezpłatny kalkulator, który sobie wypełniasz i już wiesz, ile ci się należy (tylko chyba w przyblizeniu, bo to nie jest dokładne wyliczenie).

tamarkakozak

2020-02-01 08:44:29

cichy33 - "Jeśli pracowałeś legalnie, to prawdopodobnie ci się należy zwrot. Jeśli chcesz obliczyć jaki, to możesz skorzystać z kalkulatora" - kalkulatory to lipa, dają tylko pogląd +/- 20%, w przypadku Holandii nie uwzględnią ET Kosten - Kosztów eksterytorialnych - a to daje nawet 500? więcej, w przypadku niemiec z III klasą podatkową i pracującą żoną w PL (pracuje choć nie powinna) wskazują bzdury a powinna wyjść duża dopłata, dlatego lepiej uważać kiedyś w miarę przyzwoity kalk był na kalkulator.holandia.org ale teraz przekierowuje na główną

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Zwrot podatku z zagranicy 2012 Witam mam pytanie. Właściwie to dwa pytania. Czy o zwrot podatku można się ubiegać samemu, bez pośrednictwa profesjonalnych firm oraz czy aby móc się ubiegać o zwrot (...) czytaj dalej»

 • Artykuł 286 Witam, mam pytanie dotyczące mojej sytuacji. Otóż zostałem oskarżony jak wyżej. Sytuacja rozchodziła się o zwrot podatku z zagranicy. Panowie podpisali ze mną umowy, że pieniądze, (...) czytaj dalej»

 • Czy strace zwrot podatku związany z umową zlecenie? Czy strace zwrot podatku związany z umową zlecenie? Pracowałem na umowe zlecenie w 2010 roku i z tego tytułu będe miał zwrot jakieś 500-1000 (...) czytaj dalej»

 • zwrot Vat poprawność odliczenia Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie faktury. Sprawdzając (...) czytaj dalej»

 • VAT-25 Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone 6% cło oraz 19% VAT od wartości motocykla, (...) czytaj dalej»

 • Zwrot podatku z UK Zwrot podatku za pracę w UK Zwrot podatku za pracę w UK przysługuje każdej osobie, która legalnie pracowała w jednym z krajów: Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, (...) czytaj dalej»

 • kwota wolna od podatku - wysokość, PIT Witam, kwota wolna od podatku wynika ze skali podatkowej PIT. W roku 2013 największy dochód przy, którym podatek wynosi po zaokrągleniu do pełnych złotych (...) czytaj dalej»

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła ja na poczatku (...) czytaj dalej»

 • Brak kontaktu z kupującym po zwrocie towaru przez 3 lata! Witam, Mój problem jawi się następująco: Sprzedałem silnik na allegro za ok. 1800 złotych, sprawdziłem ciśnienie oleju, żeby uniknąć (...) czytaj dalej»

 • Odzyskiwanie podatku z zagranicy Ostatnio zajalem sie sprzedaza sprzetu rtv pochodzacego z Bosni. Slyszalem o czyms takim jak odzyskiwanie VAT'u za towar z zagranicy. Domyslam sie, ze nawet gdyby udalo (...) czytaj dalej»

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek... Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego (...) czytaj dalej»

 • Podatek akcyzowy Dzień dobry, Proszę o poradę w sprawie podatku akcyzowego. Nasza firma dokonywała importu wyrobów perfumeryjnych z USA. Perfumy, próbki perfum oraz testery objęte są zerową (...) czytaj dalej»

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM WIDUJE SIĘ CODZIENNIE W MIEJSCU (...) czytaj dalej»

 • Zwrot VAT za materiały budowlane witam. mam pytanie odnośnie tytułu prawnego do budynku mieszkalnego. dana osoba remontująca i chcąca odliczyć VAT ma tytuł prawny do danego budynku ale jest zameldowana (...) czytaj dalej»

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy (...) czytaj dalej»