e-prawnik.pl Porady prawne

zwrot towaru a reklamacja

Odpowiedzi w temacie (3)

karambak

2.3.2012

czy zwrot towaru to to samo co reklamacja?
rozmydsliłem się co do paru rzeczy które ostatnio kupiłem po otrzymaniu premii w pracy, zbyt szybko je kupiłem i bez namysłu. mam możliwośc ich oddania i odzyskania pieniedzy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

tojestp

2012-03-02 12:32:23

nie to nie to samo, reklamacja to wymiana towaru lub jak og ie ma zwrot kosztów gdy towaru jest uszkodzony np. a zwrot mozliwy jest w wypadkach które zaznaczył sprzedawca, bo to nie jest oddanie bo dziura w koszulce, lub cos sie zepsulo tylko daltego ze nam sie odwidziało.

jukko

2012-03-02 13:13:58

Zwrot towaru, to tylko taka możliwość, którą oferuje nam dany sklep i sprzedawca.

q-krzak

2012-03-02 14:10:23

niech pan sprzeda jeżeli pan teog nie chce, jeżeli oczywiscie nie chca panu tego przyjać.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Na allegro zakupiłem rower/składak dla dziecka produklcji PRl-owiskiej. W ciągu 7 dni od zakupu rozwaliły się pedały, sprzedający wymienił na nowe bez problemu, następnie po miesiącu sporadycznego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Zależy to od okoliczności sprawy. Zarówno klient, jako i przedsiębiorca mają pewne prawa i obowiązki przy takim zamówieniu. Zachowanie jednej ze strony może stanowić nadużycie uprawnień lub (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • raczej nie, chyba że nie jest wymagana metka przy zwrocie ale to zależy gdzie kupiłes i jaki dana firma ma wewnętrzny regulamin. Na pewno możesz składać reklamację czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Witam 2 miesiące temu oddałam laptop do serwisu, któy jest na gwarancji po jakimś czasie serwis odpisał mi wiadomość w której zawarł koszta jakie muszę ponieść za naprawę, nie zgodziłem się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 22 odpowiedzi)

 • Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej art. 8 ,jeżeli oczywiście chodzi w tym (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)