Budowa wodociągu - opłata na rzecz gminy?

Odpowiedzi w temacie (0)

krzmis

14.1.2020

Dzień dobry! Planuję przyłącze wody do swojej działki. Wodociąg ma być poprowadzony częściowo przez działkę należącą do gminy (wzdłuż drogi wewnętrznej), otrzymałem oświadczenie od wójta gminy, w którym zgadza się na budowę wodociągu (oczywiście na mój koszt), ALE wymaga ode mnie uiszczenia opłaty 6200zł (!!!) za cyt. "pozostawienie obcego urządzenia w działce gminnej". Moje pytanie jest następujące - czy to jest w ogóle zgodne z prawem żeby gmina pobierała taką opłatę? Oczywiście wodociąg będzie przekazany gminnym wodociągom (zwrot kosztów ok. 40-50%, ale tylko za koszt budowy)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Opłata za posiadanie psa

  Niektóre gminy wymagają opłaty za posiadanie tych zwierząt. Sprawdź, czy powinieneś zapłacić i na jakich zasadach.

 • Opłata reklamowa

  Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Kto ma płacić opłatę reklamową? Kiedy (...)

 • Opłata od posiadania psów

  Rada gminy może wprowadzić, w drodze uchwały, opłatę od posiadania psów. Opłatę tę pobiera się wówczas od osób fizycznych posiadających psy.

 • Gmina udostępni dane z ewidencji ludności

  Nowe przepisy nadają organom gmin ustawowo określoną kompetencję do udostępniania danych z rejestru PESEL. Wniosek o dane będzie można złożyć w dowolnym organie gminy.

 • Co nowego w „podatku miedziowym”?

  W rządowym projekcie nowelizacji ustawy zawarto rozwiązania dotyczące przedsiębiorców zajmujących się wydobyciem miedzi, srebra, gazu ziemnego lub ropy naftowej.

NA SKÓTY