e-prawnik.pl Porady prawne

czy mieli prawo wykorzystać moje zdjęcia w internecie?

Odpowiedzi w temacie ()

juko88

25.5.2011

WItam!

Mam taki problem. Otóż miałam zdjęcia umieszczone na portalu facebook. Były to zdjęcia pozowane w studio fotograficznym. Zastrzegłam sobie wyłączne prawa do tych zdjęć. Przypadkiem kilka dni temu trafiłam na strone internetową, reklamującą bieliznę i był w niej wykorzystany mój wizerunek na banerze!!!
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji?
Miał ktoś z Was problemy z zdjęciami w necie?

Prosze o rady!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Witam serdecznie, Dyrektor szkoły, do której uczęszcza moje dziecko opublikował zdjęcia bez zgody rodziców. Czy to jest zgodne z prawem? nie chciałabym aby moje dzieci miały zdjęcia w internecie!!! czytaj dalej»

  • Witam, Developer umieścił bez mojej zgody zdjęcia mojego domu w internecie. Zdjęcia dostępne są na jednej ze stron z ofertami nieruchomości. Buduje następne i jako wzór do ofert posłużył (...) czytaj dalej»

  • Witam Pewien mężczyzna szantażuje moja znajomą, że umieści jej nagie zdjęcia na portalach internetowych. Ona spotykała się z nim jakiś czas i kiedyś podarowała mu takie zdjęcia. Koleżanka (...) czytaj dalej»

  • Witam, Chcę użyć z pewnego portalu zdjęcia samochodów które posiadają naniesiony znak wodny z odnośnikiem z jakiego portalu pochodzą. Czy muszę mieć zgodę tego portalu by wykorzystać te (...) czytaj dalej»

  • Dzień dobry, sprawa dotyczy zdjęć umieszczanych w portfolio. Poszukując nowej pracy chciałabym zamieścić w portfolio zdjęcia wykonanych przeze mnie prac ze zleceń realizowanych dla obecnego (...) czytaj dalej»

  • Witam Jestem nauczycielem, i na stronie internetowej szkoły, w której uczę uczniowie umieszczają zdjęcia nauczycieli, które robią podczas przerw najczęściej z ukrycia. Czy to jest zgodne z prawem? czytaj dalej»

  • Potrzebuję porady w takiej sprawie. Będę robić zdjęcia dla prywatnej kliniki - wnętrza lekarzy itp. Potrzebują je do strony internetowej i materiałów reklamowych.Chcę sporządzić taką umowę (...) czytaj dalej»

  • dzień dobry, Chciałbym prosić o radę. Moje zdjęcie zostało umieszczone w internecie, jednak została zamazana twarz, czy mogę wytoczyć sprawę osobie która je zamieściła? czytaj dalej»

  • Witam. Jako artysta mam pytanie: czy jest naruszeniem prawa stworzenie i chęć sprzedaży obrazu który powstał pod wpływem fotografii z internetu? Innymi słowy - czy można malować obrazy (...) czytaj dalej»

  • Czy jeśli ktoś wycinając głowę z mojego zdjęcia łączy je z nagim ciałem z innego zdjęcia i bez mojej zgody publikuje na swoim blogu to łamie prawo? bo to nie jest niby moje ciało, ale jednak (...) czytaj dalej»