Deweloper nie wywiązał się z projektu zagospodarowania terenu

Odpowiedzi w temacie (0)

mic_rys

12.3.2017

Dzień dobry, Sytuacja wygląda następująco: W projekcie zagospodarowania terenu, który jest dołączany przy zakupie mieszkania widnieje, że dla budynku, w którym zakupiłem mieszkanie, powinno przynależeć 27 miejsc postojowych (na zewnątrz) + garaże podziemne. Jednak teraz wygląda to tak, że 9 miejsc parkingowych deweloper zostawił na sprzedaż mieszkańcom sąsiedniego budynku. Dodam, że jak kupowałem mieszkanie jako jeden z ostatnich to nie miałem do wyboru jednego z miejsc postojowych, które zostały "odebrane" dla sąsiedniego budynku. Sumarycznie wg projektu zagospodarowania powinno być 48 miejsc postojowych do 47 mieszkań, a jest 39 miejsc na 47 mieszkań.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.5.2010

  Samowola budowlana

  Istnieje kilka możliwości naruszenia przepisów dotyczących budowania obiektów i przeprowadzania robót budowlanych. Na wybudowanie większości obiektów należy mieć pozwolenie (...)

 • 15.4.2010

  Jak sprawdzić dewelopera - odpis z Krajowego Rejestru Sądowego

  Szykując się do zakupu mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera często obawiamy się, by nie dać mu się przysłowiowo \"nabić w butelkę\". Z uwagi na fakt, że takie przypadki niestety się (...)

 • 18.5.2017

  Zwolnienie od opłaty skarbowej w sprawach budownictwa mieszkaniowego

  W dniu 25 kwietnia 2017 roku Minister Finansów wydał interpretację ogólną, która dotyczy stosowania przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej w (...)

 • 22.6.2012

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego

  Zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części wymaga zgłoszenia właściwego organu. Co to jest zmiana sposobu użytkowania? Czy w razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego (...)

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)