koniec umowy na czas określony

Odpowiedzi w temacie (36)

Karolina prawo-pracy.net

5.1.2009

Witam, mam pewien problem za półtora miesiąca kończy mi się umowa na czas określony, mój pracodawca chce mi ja przedłużyć, jednakże ja nie chcę. czy w takiej sytuacji umowa automatycznie ustanie z upływem okresu na jaki została zawarta i będę miała prawo uzyskać status bezrobotnego czy też będę zmuszona złożyć wypowiedzienie na własne żądanie. Proszę o odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Grzegorz P. prawo-pracy.net

2009-01-28 21:34:45

Umowa na czas okreslony kończy sie z upływem okresu na który została zawarta - art.art.30 par.1 pkt.4 kodeksu pracy. Jesli nie chcesz nawiązać nowej umowy, to stosunek pracy wygaśnie. Sugerowałbym ci negocjowanie lepszych warunkow. Mozesz się zarejestrowć po ukończeniu tej pracy, jako bezrobotna, jednakże zasiłek otrzymasz tylko wtedy, gdy przez ostanie póltora roku przepracowalaś rok na umowe o prace lub zlecenie i otrzymywałas za tę pracę wynagrodzenie w wysokości conajmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 1126 zł brutto. W kwestii wygasniecia stosunku pracy nie musisz skladac zadnnego wypowiedzenia. Wypowiedzenie sklada się, gdy chce sie zakończyć umowe przxed czasem na jaki została zawarta. Poprostu czekaj aż nadejdzie data koncowa, okreslona w umowie

Agusia prawo-pracy.net

2009-08-11 23:39:59

Witam mam umowę do końca sierpnia, nie chce jej przedłuzyc. W umowie mam klauzule o dwutygodniowym wypowiedzeniu, czy musze zlozyc pisemnie wypowiedzenie u pracodawcy, jesli umowa sama wygasa z dniem 31 sierpnia? lub poinformowac pracodawce o moich planach? moze mi cos zrobic? Na swiadectwie co mi musi napisac? Ta klauzula mnie zmylila prosze o pilna odpowiedz z góry dziekuje

michalina posłuszna prawo-pracy.net

2010-07-27 21:24:41

witam.Mam umowę o prace na okres próbny od dnia 01.05.2009 do dnia 31.07.2009 i nastepną umowę na czas określony od dnia 1.08.2009 do dnia 31.07.2010 w związku z czym mam pytanie czy i w jakim czasie powinnam zlozyć wypowiedzenie li kiedy powinnam powiadomić pracodawcę ,że nie chcę przedłużać z nim umowy.W w/w umowie nie ma żadnej dodatkowej informacji o ewentualnym wypowiedzeniu.Proszę o bardzo szybką odpowiedz.Z góry serdecznie dziekuję.Pozdrawiam.

felicity prawo-pracy.net

2010-09-03 13:47:04

witam pracuje 5miesiac i otrzymywałam wypłate 2tys na reke ale na umowie widnieje najnizsze wynagrodzenie, czy ostatnie moze byc niższe?? bardzo prosze o szybka odp

Beata87 prawo-pracy.net

2010-09-21 15:32:38

witam skonczyla mi sie umowa czyli wygasla i tu moje pytanie czy z dniem kiedy wygasa mi umowa to mam swiadczenia zdrowotne dostepne mimo ze nie jestem zarejestrowana jako osoba bezrobotna ?

madziulek prawo-pracy.net

2011-01-03 19:50:00

Witam, mam pytanie. dzien przed koncem umowy o prace, która nie została przedłużona okazało się, że jestem w ciąży. nie jestem powyżej 3m-ca, więc pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać, co mam zrobić? Do głowy przychodzi mi tylko pójście na kuroniówkę, ale czy jest inne wyjście?

be-ata

2011-01-06 10:13:15

tak, możesz iść na zwolnienie lekarskie, wtedy ZUS będzie płacił zasiłek chorobowy, który również wlicza się w okres składkowy.

Beata1 prawo-pracy.net

2011-01-06 17:50:25

Witam! 31 stycznia kończy mi się umowa, czy pracodawca ma obowiązek poinformować mnie wcześniej w sytuacji gdy nie zamierza Mi jej przedłużyć? Z wyrazami szacunku Beata.

Aneta prawo-pracy.net

2011-07-23 08:41:34

Witam . Mam pytanie odnośnie mojej umowy.Dostałam od pracodawcy umowę na czas określony zawartą na okres 23 miesiące. W sierpniu umowa mi się konczy.Chciałam sie dowiedziec , czy pracodawca może mi dać kolejną umowę na czas określony? Dziękuję za odpowiedz.

edek prawo-pracy.net

2011-09-15 23:31:40

Witam! 24 września kończy mi się umowa na czas określony - 1 rok, jest to druga umowa, pierwsza była na 3 miesiące - okres próbny. Mam pytanie: do kiedy jestem zobowiązany pracować u tego pracodawcy? W kadrach powiedziano mi, że mam obowiązek pracy do końca miesiąca, w którym kończy się się umowa zawarta na rok, a zatem do końca września. Wynikało by z tego, że przez tydzień pracuję "na czarno"?

expertyza

2011-09-20 10:44:52

Jeżeli na umowie jest termin 24 września to jest pan zobowiązany umową do tego dnia. Nie musi pan pracować do końca września. Gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszam do kontakt z Breslau Finance Group, to są świetni specjaliści, z pewnością pomogą.

ewelina prawo-pracy.net

2012-02-04 17:54:56

Witam, dnia 28 lutego kończy mi się umowa na czas określony . Pytanie czy muszę informować pracodawcę o tym że nie przedłużam umowy?

marti28

2015-02-26 13:33:45

Witam, pracuję na umowę o pracę na czas określony od 01.04.2014 r umowa kończy się z dniem 31.03.2015 r. Podejrzewam, że pracodawca będzie chciał ją przedłużyć, ale ja nie chcę. Moje pytanie brzmi czy zasiłek dla bezrobotnych przysługiwać mi będzie po 7 dniach od zarejestrowania się w UP czy też po 90 dniach?

Magda

2016-07-01 19:04:04

Witam, moje pytanie dotyczy zakończenia umowy o prace. 16 sierpnia kończy mi się umowa zawarta na rok. Niestety nie wiem czy zostanie mi ona przedłużona ale nie chce jej przedłużać. Przez pół roku miałam okres wypowiedzenia 2 tygodniowy natomiast w chwili obecnej jest to miesiąc. Kiedy najlepiej poinformować pracodawcę o tym że nie chce kontynuować współpracy...czy otrzymam zasiłek rejestrując się w urzędzie pracy pracując obecnie na 5/8 etatu? proszę o szybką odpowiedź

AmyLe

2016-07-07 06:15:36

Odpowiedzi na forum internetowym bywają różne w tym zakresie, w tym także nieprawidłowe. W celu znalezienia prawnika specjalizującego się w prawie pracy zachęcam do skorzystania ze strony https://www.lawyerinpoland.pl/ gdzie znajdzie Pani odpowiedniego prawnika w tym zakresie.

Nicos87

2016-07-25 10:21:21

Witam.Jestem zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej,moja umowa zlecenie rozpoczęła się od 21 lipca do 31 lipca, chce przepracować tylko do końca umowy.Moje pytanie to czy muszę wczesniej poinformowac kierownicze o tym ze nie zostaje w pracy czy mogę ją poinformowac nawet w ostatnim dniu pracy.Wydaje mi się ze to z agencji ja informują o tym bo to znimi mam umowę a nie z tą drugą firma.Prosze o odpowiedź i z góry dziękuję.

renata

2016-08-30 19:10:58

Witam. Kończy mi się umowa na okres próbny czy pracodawca powinien mnie wcześniej powiadomić ze mi jej nie przedłuzy

Magda

2016-10-03 15:16:01

W ostatnim dniu września skończyła mi się umowa o pracę i nie dostałam przedłużenia umowy.50 osób z mojej firmy również nie otrzymało przedłużenia umowy.Czy mamy szansę walczyć o jakie kolwiek odprawy?

poprostu ja

2016-10-18 23:52:16

Hej mam pytanie .. konczy mi sie umowa na czas okreslony 22 pazdziernika , czy pracodawca powinien mnie poinformowac o koncu umowy ? Jesli tak to w jakim termnie .. dodam tylko ze 18 pracowalam ostani dzien po czym po skonczonej pracy powiedzieli ze jej nie przedluzaja .. a do konca umowy mam dni wolne oraz urlip. Czy pracodawce nie obowiazuje miesieczny okres wypowiedzia ? czekam na odpowiedzz

ULEWICZ.KANC

2016-10-19 10:36:33

Dzień dobry, poprostu ja, umowa zawarta na czas określony co do zasady kończy się z upływem ostatniego dnia na jaki została zawarta bez konieczności składania jakichkolwiek dodatkowych oświadczeń woli przez strony tej umowy. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

jajanek14

2016-10-25 21:49:13

31 października kończy mi się umowa o pracę na okres próbny pracodawca chce ze mną podpisać umowę na czas nieokreślony. Kiedy powinna być ona podpisana aby mieć ciągłość zatrudnienia

jessi

2017-01-10 16:30:50

Witam mam malutki problem , a wiec mam umowe na czas okreslony do 30.05.2017r lecz bylam na chorobowym od maja do 09.01.2016 kiedy zrobilam badania kontrolne to dano mi zdolnosc ale pracodawca dzwonil do mnie ze mam przyjsc po wypowiedzenie czy ma prawo wypowiedziec przed koncem umowy ?

Xxxx

2017-01-10 20:21:50

Witam, mialam umowe na czas okreslony do 31.12.16 miesiac wczesniej dostalam dokumentu zebym napisala wypowiedzenie ja uznałam ze skoro mam umowę na czas okreslony to wypowiedzenie jest zbędne. Dzis jest 10.01.17 a ja nadal nie mam swiadectwa pracy czy to ma związek z tym wypowiedzeniem? Czy bede miala jakies problemy z tego powodu ze nie napisalam wypowiedzenia?

ULEWICZ.KANC

2017-01-11 09:17:29

Dzień dobry, Xxxx, proszę się zwrócić na piśmie do pracodawcy o wydanie świadectwa pracy. Umowa została zakończona, więc pracodawca jest obowiązany wydać Pani to świadectwo. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

kiri

2017-01-11 17:01:51

Witam. W listopadzie skoczyla mi się umowa na czas określony,była to moja druga umowa,w sumie 4lata będzie. Problem w tym,że nadal pracuje,pracodawca nic nie wspomniał o końcu umowy,a mi wykecialo z głowy. Wynagrodzenie dostaje ,premie,nadgodziny. Pytanie na jakich zasadach teraz pracuje?! Na czarno,czy umowa automatycznie przekształciła się w umowę na czas nieokreślony?

1

2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: