Forum prawne

odwrócona hipoteka - co to takiego? - forum prawne

witam, doczytałem gdzieś, że na zasadzie odwróconej hipoteki można uzyskać dodatkowe świadczenia, które wypłacać będzie bank. Na jakich to dokładnie zasadach polega , kto może się starać o cos takiego?

2011.6.3 12:48:31

Odpowiedzi w temacie: odwrócona hipoteka - co to takiego? (4)

Emeryt na podstawie umowy z bankiem może otrzymywać określone kwoty w formie regularnych wypłat lub w postaci większego jednorazowego świadczenia. W zamian za to bank ustanowi na nieruchomości hipotekę zabezpieczającą roszczenia banku. Długi wobec banku będą spłacać spadkobiercy i wtedy będą mogli przejąć własność nieruchomości. 


 

2011.6.6 15:10:14

Czyli kolejny pomysł jak od biednych emerytów wciągnąć pieniądze (tym razem w postaci ich nieruchomośc), jak dla mnie to śmierdzi wyłudzeniem..

2011.6.6 15:12:3

jedyny plus to to , że uzyskane od banku środki nie będą przychodem podlegającym opodatkowaniu PIT.

2011.6.6 15:14:11

Witam. Hipoteka odwrócona jest usługą finansową przeznaczoną dla seniorów. Zasada jej działania jest prosta. Po podpisaniu umowy firma wypłaca seniorowi comiesięczną rentę hipoteczną w zamian za to, iż po jego śmierci będzie mogła rozporządzić nieruchomością. To tak, jakby sprzedać mieszkanie i móc nadal z niego korzystać otrzymując jednocześnie pieniądze. Rozpiętość kwot, które oferujemy seniorom jest duża, tak samo jak różne są ceny nieruchomości - zależnie od lokalizacji i standardu mieszkania, czy domu. Klienci mogą otrzymać miesięcznie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Konstrukcja umowy jest oparta o zapisy Kodeksu Cywilnego, w szczególności artykuły nr 908-916 dot. Umowy o Dożywocie. Aby zapewnić bezpieczeństwo Klientom, każda umowa zawierana jest w formie aktu notarialnego. W związku z tym każdy Senior może skorzystać także z bezpłatnej porady prawnej. Jak na razie banki nie oferują tej usługi. Robert Majkowski, Prezes Funduszu Hipotecznego DOM.

2011.6.7 9:16:51

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika