Forum prawne

Oszustwo w serwisie aukcyjnym

Kilka tygodni temu zostałam oszukana na Allegro na kwotę kilku tysięcy złotych. Nie będę się jednak wgłębiać w szczegóły. Generalnie chodzi o fakt, w którym ustalono, że ktoś podszył się pod prawdziwego właściciela konta oraz jego adresu e-mail. Ustalono również, że oszust posługiwał się do tego specjalnie zakupioną do tego czynu kartą bankomatową prepaid (jak wiadomo, taka karta nie jest nigdzie rejestrowana i może ją nabyć każdy człowiek w ciągu kilku minut). Oczywiście dane adresowe były zmyślone, więc nie można go złapać, ani nawet znaleźć osobę po rachunku bankowym.
Ostatnią nadzieją wydaje się być zapis z kamer bankomatowych, ponieważ oszust musiał jakoś wypłacić gotówkę. Tutaj pojawiają się moje pytania.
- Czy da się zlokalizować taką kartę prepaid? Jeżeli tak, to jak długo przechowywany jest zapis z kamer bankomatu?
- Przyjmując, że ów oszust posługiwał się specjalnie do tego zakupionym sprzętem: komputer, internet itp. oraz dzięki monitoringowi zostanie zdemaskowany, czy będzie mógł się jakoś z tego wywinąć? W końcu nawet jeżeli przeszukają mu dom/mieszkanie, to zapewne po sprzęcie nie ma już śladu, a co do karty może powiedzieć, że ją znalazł...

Zapis z monitoringu wydaje się być jedynym marnym punktem zaczepienia, aby tego człowieka odnaleźć.

2013.8.11 18:14:57

Odpowiedzi w temacie: Oszustwo w serwisie aukcyjnym (4)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika