e-prawnik.pl Porady prawne

Problem z odzyskaniem kaucji

Odpowiedzi w temacie (3)

onewall

17.8.2010

Witam Mam problem z odzyskaniem kaucji za wynajem mieszkania. Niestety przy rozstawaniu się z wynajmującym nie podpisałem protokółu zdawczego mieszkania. Wynajmujący przy odbiorze nie wnosił zastrzeżeń co do stanu pozostawionego mieszkania, i był zadowolony z relacji i szybkich wpłat za wynajem. Oddał połowę kaucji twierdząc że pozostałą cześć odda przy rozliczeniu za rachunek za media, niestety teraz nie chce oddać pozostałej części kaucji twierdząc że mieszkanie wymagało sprzątania firmy sprzątającej i że w sumie nadaje się do malowania, chcąc zatrzymać pozostałą część kaucji na koszty związane z tymi pracami. Na umowie kwota wynajmu jest niższa niż przelewana na konto właściciela. Czy coś można na to poradzić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Lewanna

2010-08-20 12:59:06

Najemca nie odpowiada za normalne zużycie lokalu. To, że było zakurzone albo trzeba odmalować przybrudzone ściany to inwestycja, którą musi pokryć wynajmujący. Wyślij właścicielowi wezwanie do zwrotu wpłaconej kaucji pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Wysłać pismo należy koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

limpiolagrimaxd

2012-10-02 20:01:22

Witam serdecznie. Mam taki problem, mianowicie nie mogę odzyskać kaucji na wynajmowany pokój. Wynajmowałam razem z przyjaciółkami mieszkanie, właścicielka mieszkania życzyła sobie aby na umowie zostały wpisane tylko 2 z nich, moja osoba nie została wpisana w umowie. Wprowadzając się zapłaciłam 500zł kaucji, na początku sierpnia wyprowadziłam się, chciałam odzyskać kaucję, lecz przyjaciółki uważają, że ona mi się nie należy. Nie wiem co mam robić, czy w ogóle coś mogę zrobić w takiej sytuacji.

piotrmorawski15

2021-07-15 17:31:00

Witam, Według prawa kaucja podlega pełnemu zwrotowi tylko, gdy mieszkanie oraz jego wyposażenie zostało oddane przez lokatora w stanie niepogorszonym w stosunku do dnia podpisania umowy. W praktyce jednak bywa rożnie, ale można opisać recenzję opartą na doświadczeniu najmu np. na stronie polecamdom.pl. Wtedy inni najemcy mogą korzystać z tego doświadczenia i nawzajem się wspierać. Pozdrawiam, Piotr

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM