e-prawnik.pl Porady prawne

przekształcenie spółki z o.o.

Odpowiedzi w temacie ()

anna 26

1.7.2011

Co niesie za sobą przekształcenie spółki z o.o. w spółkę jawną, ponoć można zyskac na zmniejszeniu obciążenia podatkowego, ale czy nie ma żadnych haczyków?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

martin33

2011-07-04 11:46:00

Można wtedy np. wyeliminować podatki od dywidendy i zaliczyć do kosztów pełne odpisy amortyzacyjne 

celin40

2011-07-04 11:47:51

Problem powstanie jeżeli wygenerują się przychody z niepodzielonych zysków

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • długi os.fizycznej a zalozenie spółki z o.o.? Witam, jestem na etapie zakladania spolki z o.o. wedlug nowych zasad i mam kilka pytan, liczac na fachowe i pomocne odpowiedzi 1. jak wygląda sytuacja (...) czytaj dalej»

  • Wpisanie spółki do rejestru spółek jawnych Witam serdecznie, Jestem studentem Akademii Morskiej w Gdyni. Specjalizację którą studiuje to Zarządzanie Przedsiębiorstwem. W ramach projektu musiałem (...) czytaj dalej»

  • SPRZEDAŻ SPÓŁKI Z O.O. W czerwcu 2004 roku sprzedałem posiadane przez mnie 90% udziałów w spółce z o.o. W dniu sprzedaży zostałem przez nowe zgromadzenie wspólników odwołany z pełnionej do (...) czytaj dalej»

  • Przekształcenia spółek Czy jest możliwe przekształcenie spółki akcyjnej w sp. z o.o i odwrotnie? (asteria) owszem, wykaz kombinacji zawiera art. 551 kodeksu spółek handlowych. lena czytaj dalej»

  • Spółka cywilna i Spółka Z o.o Witam, mam pytania odnośnie spółki cywilnej i spółki z o.o. Czym one się dokładnie różnią? Jakie są ich plusy i minusy? Oraz czy można przerejestrować spółkę (...) czytaj dalej»