Przepisanie działki

Odpowiedzi w temacie (0)

mchlk

17.4.2019

Witam, nie wiem czy na pewno wybrałem odpowiedni dział - jak coś przepraszam. W opisywanej sytuacji występują trzy osoby - dziadek, wnuk i osoba z zewnątrz. Dziadek wykonał usługi, a w ramach rozliczenia dostaje od osoby działkę(niekoniecznie musi być wystawiona za to fv lub paragon), którą chciałby bezpośrednio dać wnukowi, tak aby "nie przechodziła" przez jego ręce (własność). Jak to rozwiązać w sytuacji, gdy działka jest warta kilkaset tysięcy, a wnuk wykazuje bardzo niskie lub żadne dochody? Teoretycznie wnuk mógłby kupić za gotówe tą działkę (fizycznie nie przekazując pieniędzy), ale skąd wziął aż taką sumę? Jakieś pomysły? :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.2.2018

  Zbliżają się e-recepty

  Rządowy projekt ma umożliwić wystawienie recepty po zbadaniu pacjenta za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

 • 12.10.2016

  Kiedy można budować w granicy ?

  Zasady budowania w granicach nieruchomości reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (...)

 • 6.2.2015

  Zmiany w prawie budowlanym 2015

  Rewolucyjne zmiany w prawie budowlanym - rozszerzenie inwestycji niewymagających pozwolenia na budowę, uproszczenie projektu i wiele innych udogodnień.

 • 4.1.2018

  Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • 4.3.2017

  Mniej formalności przy budowie

  1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z 16 grudnia 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Ustawa wprowadziła ułatwienia i uproszczenia (...)