Seksting - jak z tym walczyć?!

Odpowiedzi w temacie (5)

millla

28.2.2012

Czy prawo karne jest w stanie poradzić sobie z tym jak ze Stalking-iem??
Chodzi o umieszczenie zdjęcia osoby na profilu \"fajne dupeczki, okrągłe tyłeczki\"
, jak usunąć swoje zdjęcie jeżeli osoba mówi że zna te osobę i ona wyraziła zgodę, a tak nie jest!! Można zgłosić to na policje?!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

triman

2012-02-28 11:58:23

co to wogóle jest?! bo pierwsze słyszę... o_0

fghjfdzghghjgt

2012-02-28 13:09:32

ogólnie to umieszczanie swoich nagich lub intymnych zdjec na portalach spolecznosciowych, randkowych itp. w celach zarobkowych lub nie. to bardzo niebezpieczna sprawa, bo to nie tylko zdjecia ale czasami filmy o harakterze erotycznym lub nawet soft porno. duża ilośc młodych dziewczyn w ten sposób wypełnia sobie portfel, doładowuje komórki lub e-konta.

G.LeBon

2012-02-28 14:14:49

nie prawo karne tego nie ściga, powództwo cywilne jak najbardziej. najcześciej wystarczy postraszyć sądem i powództwem i zdjecie zinknie, ale nie ma gwarancji że nie pojawi się znowu.

arystarch1

2012-02-28 14:52:17

bosz.... nagie zdięcia za 50zł doładowania... pogięte to jest...

optorek

2012-02-29 09:57:23

ale pani chodzi o to że albo jej albo kogoś z bliskich jej osób zdjecia ktos umiescił na interencie. sprawa wyglada tak ze na forum danej strony daje sie opcje zgłos do moderacji, wykorzystanie zdjec bez zgody osoby na zdjeciu, a do osób wystawiajacych zdjecia wysyła sie maila z informacja o przygotowaniu pozwu z powodztwa cywilnego przeciwko nim. sprawa na tym sie konczy najczesciej.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Z kim dzieci kontaktują się online?

  Wakacje po półmetku. Nasze dzieci są na obozach harcerskich, miejskich półkoloniach, spędzają beztroski czas u dziadków lub siedzą w domu i czekają na nasz powrót z pracy. (...)

 • Walka z kradzieżami tożsamości i wyłudzaniem danych

  Zjawisko polegające na wykorzystaniu skanu cudzego dowodu osobistego do wyłudzenia tzw. chwilówek narasta bardzo szybko. W resorcie cyfryzacji powstała grupa robocza z udziałem ekspertów (...)

 • Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  Do konsultacji i uzgodnień międzyresortowych trafił przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości projekt ustawy, która ma pozwolić skutecznie walczyć z plagą „drobnych” kradzieży, (...)

 • Przeciw dyskryminacji klientów na rynku unijnym

  Nowe przepisy pozwolą walczyć z dyskryminacją klientów na rynku unijnym ze względu na przynależność państwową. Ustawa o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz (...)

 • Pomoc publiczna z funduszy UE na nowych zasadach

  Dwa projekty rozporządzeń Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej, które umożliwią wsparcie firm z funduszy unijnych na specjalnych, antykryzysowych zasadach, trafiły w środę do Komisji (...)

NA SKÓTY