Sprzedaż podrobionych rzeczy

Odpowiedzi w temacie (0)

lukk4

13.6.2019

Sprawa wygląda tak, tydzień temu zostałem oszukany na kwote 2700 zł. Kupiłem dana rzecz miały być to 2 pary orginalnych butów. Ze sprzedającym dogadałem się w ten sposób, że wyśle przelew i on wyśle buty. Jest to dość hermetyczna grupa naprawdę rzadko się zdaża że ktoś kogoś oszuka, do tego mój znajomy się z nim spotkał ostatnio i dokonał transakcji z ręki do ręki. Okazało się, że jego konto jest fałszywe jednak szybko doszedłem do jego prawdziwych danych, mam wszystkie jego dane od imienia nazwiska po to gdzie mieszka i chodził do szkoły. Nie wiem za bardzo co zrobić, próbowałem rozmowy z rodzicami (ma 19 lat) ale totalnie to zlewają. Ogólnie jest to osoba co kradnie na większa skale, ponad 20 osób znalazłem podobnie oszukanych. Z tego co ludzie mówią z jego okolicy, jego rodzina jest dobrze postawiona, dużo policjantów i prawników. Co mam zrobić żeby odzyskać pieniądze, z jakiego artykułu go zgłosić i z jakich mogę? Co proponujecie?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.9.2018

  Zniesienie współwłasności - Jak znieść współwłasność?

  Współwłasność występuje, gdy własność tej samej rzeczy przysługuje niepodzielnie kilku osobom i każdy ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem (np. sprzedać, (...)

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 14.1.2019

  Jak zawrzeć umowę sprzedaży?

  Treścią umowy sprzedaży jest zobowiązanie jednej strony (sprzedawcy) do przeniesienia na drugą stronę (kupującego) własności rzeczy oraz wydania rzeczy. Drugim istotnym składnikiem umowy sprzedaży (...)

 • 24.4.2017

  Podatek od darowizny - Jaki podatek należy zapłacić od darowizny?

  Obowiązkowi podatkowemu w podatku od spadków i darowizn podlegają osoby otrzymujące darowiznę, której wysokość przekracza kwotę wolną od podatku. Jeżeli nabycie własności rzeczy (...)

 • 23.9.2019

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)