Te ulgi podatkowe idą do lamusa.

Odpowiedzi w temacie (1)

filantrop_0

12.4.2012

Rząd w celu polepszenia sytuacji finansowej likwiduje lub zmienia zasady niektórych ulg. Niestety żegnamy się w tym roku z ulgą za internet. Ulga dla rodzin została okrojona tak iż teraz, osoby zarabiające powyżej 85 tysiecy 500zł nie będą w ogóle je otrzymywać. Ostatnim pomysłem rządu jest likwidacji 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu dla twórców zarabiających więcej niż 85 tys. 528 zł.

Mimo wysztko najwiecej zastrzeżeń jest do ulgi rodzinnej, wielu specjalistów mówi że jest ona źle liczona, lub źle przyznawanam gdyż zdaniem niektórych za jedno dziecko nie powinno jej w ogóle być dzieki czemu można by dawać więcej pieniedzy rodzinom wielodzietnym.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

grywa48

2012-04-13 09:33:39

Do lamusa to powinny pójść uposażenia poselskie i ministrów!! To łatwo zabrać to co nam samym nim nie daje i nie zaszkodzi.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kiedy zobowiązania podatkowe się przedawniają?

  Po upływie terminu przedawnienia wierzyciel podatkowy nie może domagać się od dłużnika (podatnika) uregulowania zobowiązania, ponieważ mimo niespełnienia powinności ze strony dłużnika, wskutek (...)

 • Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

  Ulga na dzieci to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg podatkowych. Jest to rodzaj swoistej polityki prorodzinnej państwa, które stara się wspierać rodziców i rodziny wielodzietne. (...)

 • PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  Odliczenie za Internet zostało zlikwidowane, natomiast ulga na wychowanie dziecka została bardzo mocno ograniczona. Przywileje stracili też bogaci rodzice oraz naukowcy i artyści. Z dniem 1 stycznia (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych w 2013 r.

  W dniu 11 listopada 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał uchwaloną przez Sejm w dniu 24 października 2012 r. ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. (...)

 • Rozliczenie roczne – ulga internetowa

  Jednym z dostępnych sposobów na zmniejszenie obciążenia podatkiem za 2009 rok jest ulga internetowa. Zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osoby, które w 2009 roku ponosiły (...)

NA SKÓTY