e-prawnik.pl Porady prawne

Wycena nieruchomości

Odpowiedzi w temacie ()

airlive1990

31.10.2019

Witam, Możliwe jest że za kilka lat zmieni się MPZP w miejscu którym posiadam działkę. Działka graniczy z droga która w przyszłości ma służyć za drogę dojazdowa. Zapewne trzeba będzie ja poszerzyć bo jest wąska ( w tej chwili to droga dojazdowa na pola). Czy jest możliwość zwiększenia wartości działki poprzez np. zasadzenie drzew typu dąb ? Bądź jakieś inne sposoby ? Dziękuje za odpowiedzi

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Wycena nieruchomości Dzień dobry, mam pytanie. Czy wycena nieruchomości (dom z działką ) może różnić się w zależności od celu wyceny? Mam taką sytuację :kupuje dom za 440 000, wycena (...) czytaj dalej»

 • Wycena nieruchomości Witam , mam taki problem, jestem w trakcie zakupu domu wraz z działką, ale rzeczoznawca zaniżył wartość domu podczas wyceny. Powinien wziąć pod uwagę nieruchomości na tym (...) czytaj dalej»

 • Wycena nieruchomości Witam, proszę o informację czy brak zamontowanych żyrandoli i żarówek w mieszkaniu wpływa bardzo na wycenę nieruchomosci sporządzaną na potrzeby kredytu hipotecznego. czytaj dalej»

 • "Wycena nieruchomości" - fraza chroniona prawnie? Stworzyłem narzędzie do automatycznej wyceny mieszkań przez Internet: http://snajp.pl Narzędzie podaje *nieformalne* oszacowanie wartości rynkowej (...) czytaj dalej»

 • wycena nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym Czy w obecnym stanie prawnym możliwa jest wycena nieruchomości w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez komornika, bez wglądu do np. mieszkania? (...) czytaj dalej»

 • zniesienie współwłasności zabudowanej działki Witam, mam ciężką sprawę sądową. Zabudowana działka - gospodarstwo rolne, udziąły wspólników po 50%. W latach 60-siątych była sprawa która (...) czytaj dalej»

 • Wyrok zaoczny o zachowek - sprzeciw Rok temu w maju zmarł mój ojciec. W testamencie do dziedziczenia powołał mnie, brata i mamę w częściach równych. W testamencie nie wspomniał ani słowa o synu (...) czytaj dalej»

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące (...) czytaj dalej»

 • Mieszkanie lokatorskie w społdzielni. witam! Czy lokator, który opuszcza mieszkanie lokatorskie w społdzielni mieszkaniowej moze wziać swojego rzeczoznawce do wyceny mieszkania? Zazanczam,że wycena (...) czytaj dalej»

 • SN postanowienie Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści tego postanowienia ? Przekopałem (...) czytaj dalej»

 • Mienie zabużańskie i jego wycena Jak wiadomo sprawa zabużańskiego mienia jest wałkowana od x lat . Obecnie coś się wyklarowałom Z racji że mój ojciec zostawił na wileńszczyżnie trochę majątku (...) czytaj dalej»

 • Wycena biegłego Witam wszystkich nowych i stałych forumowiczów. Mam pytanie w pozwie o zachowek podałam kwotę opartą na wycenie podobnych nieruchomości dokonanych przez Biuro Nieruchomości. Strona (...) czytaj dalej»

 • wycena działki W jaki sposób powinienem ustalić wartość rynkową nieruchomości wchodzącą w skład spadku? Moja rodzina wycenia działkę zbyt nisko, czy w tym celu trzeba zatrudnić uprawniona (...) czytaj dalej»

 • Wycena mieszkania Mój ojciec zmarł w grudniu 2004. Jego drugiej żonie zgodnie z prawem należy się 1/8 wartości spadku (było dziedziczenie testamentowe na 3 córki). Mieszkanie było wycenione przz (...) czytaj dalej»

 • Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość Odziedziczyłam po mamie 2/3 mieszkania własnościowego, o powiezchni 72 m2,jak mam obliczyć podatek, czy może nie muszę płacić podatku? Nie wiem (...) czytaj dalej»