Wynajem dla kilku osób a najem okazjonalny

Odpowiedzi w temacie (0)

W2Ktdw1

9.1.2020

Jak wygląda kwestia aneksu o najem okazjonalny jeśli najemcami jest kilka osób - mieszkanie 2 pokojowe - 1 jedynka i 1 pokój 2 osobowy. Zależy mi na tym by ze strony każdego z lokatorów chroniła mnie jako wynajmującego instrtucja najmu okazjonalnego. W jaki sposób podpisać umowę tak by było to możliwe ? Mieszkanie jest przeznaczone pod najem dla studentów/ grupy znajomych/ młodych pracujących. Najchętnie widziałbym to jako jedną umowe najmu z jedną wysokością czynszu. Wynajem nie jest dla mnie działalnoscią gospodarczą.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Najem okazjonalny o czym należy pamiętać?

  Najem okazjonalny został wprowadzony ustawą z dnia 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych (...)

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie okazjonalnie?

  Jeśli chcesz wynająć mieszkanie i mieć względne poczucie bezpieczeństwa, podpisz umowę o najem okazjonalny i dopełnij wszystkich wymogów przewidzianych przez ustawę. Wysiłek związany (...)

 • Właścicielu, nareszcie pozbędziesz się nierzetelnego lokatora!

  Komornicy prowadzą rocznie ok. 7.000 spraw eksmisyjnych (postępowań o opróżnienie lokalu). Gdyby prawo nie chroniło tak bardzo lokatorów, eksmisji byłoby zapewne więcej. Obowiązujące (...)

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

NA SKÓTY