e-prawnik.pl Porady prawne

Wynajem dla kilku osób a najem okazjonalny

Odpowiedzi w temacie (0)

W2Ktdw1

9.1.2020

Jak wygląda kwestia aneksu o najem okazjonalny jeśli najemcami jest kilka osób - mieszkanie 2 pokojowe - 1 jedynka i 1 pokój 2 osobowy. Zależy mi na tym by ze strony każdego z lokatorów chroniła mnie jako wynajmującego instrtucja najmu okazjonalnego. W jaki sposób podpisać umowę tak by było to możliwe ? Mieszkanie jest przeznaczone pod najem dla studentów/ grupy znajomych/ młodych pracujących. Najchętnie widziałbym to jako jedną umowe najmu z jedną wysokością czynszu. Wynajem nie jest dla mnie działalnoscią gospodarczą.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • czy w przypadku niezgłoszenia do US umowy najmu okazjonalnego w terminie 14 dni (zgłoszenie po kilku dniach od tej cezury) możliwe jest wyrażenie czynnego żalu, aby najem traktowany był jako najem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • 1)eśli najemca, mimo pisemnego upomnienia, używa lokalu w sposób sprzeczny z umową lub zaniedbuje swoje obowiązki, przez co przyczynia się do powstania szkód w mieszkaniu. 2) jeśli korzystający (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Przy najmie okazjonalnym istotne jest złożenie przez najemcę oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w którym zobowiąże się do opuszczenia lokalu na żądanie wynajmującego ( oświadczenie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 2 odpowiedzi)

 • Opodatkowałam wynajem mieszkania ryczałtem, jeśli to będzie mój jedyny dochód w tym roku, to na koniec roku mam złożyć PIT roczny? I czy przysługuje mi ulga odsetkowa za wzięty kredyt na zakup (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Jeśli umowa najmu zwalnia najemcę z obowiązku płacenia czynszu, to mamy do czynienia z nieodpłatnym użyczeniem. Może pan jak najbardziej użyczyć za darmo lub zamienić czynsz na usługę w formię (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)