Zakup towaru a jego wykorzystanie w celach zarobkowych

Odpowiedzi w temacie (0)

IwaIwa

20.1.2020

Zakupiłam w sklepie internetowym wykrojnik, którego używam w swojej firmie do wycinania scrapek. Zgłosił się do mnie właściciel firmy produkującej ten wykrojnik i zakazał mi wykorzystywania go do celów zarobkowych. Dodam, że przy zakupie w sklepie nie było żadnych informacji odnośnie zakazu wykorzystywania tego wykrojnika do celów zarobkowych. Właściciel firmy produkującej wykrojnik straszy mnie konsekwencjami prawnymi. Czy może zakazac mi używania nabytego wykrojnika do celów zarobkowych?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • Zmiany VAT 2013

  W chwili obecnej trwają prace legislacyjne nad ustawą o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Niektóre z proponowanych tam rozwiązań wejdą w życie z dniem (...)

 • Prezenty przez internet?

  Jeśli kupujemy prezenty przez internet, można je zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Odsyła na się je swój koszt. Ważne są terminy dostawy i realizacji zamówienia (...)

 • Karty podarunkowe w ramach Unii Europejskiej

  W okresie przedświątecznym stajemy przed trudnym dylematem, jakim prezentem uszczęśliwić bliską osobę. Często poszukując bezpiecznego rozwiązania, decydujemy się na zakup karty podarunkowej. (...)

 • Oznakowanie produktów bez GMO

  Do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów. Proponowane przepisy (...)

NA SKÓTY