Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

Odpowiedzi w temacie (0)

Veodor

8.8.2018

Witam Na wiosnę tego roku byłem się pytać w Urzędzie Skarbowym kiedy mogę złożyć papiery w związku z zwrotem podatku VAT (rozdział 4 ustawy z 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi zatytułowanym ?Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków poniesionych w związku z budową pierwszego własnego mieszkania?.) - program MDM. Program ten kończy się 30 września tego roku i do tego też czasu można zbierać faktury, papiery można składać do 31 grudnia 2018. Zgodnie z Art. 23 pkt 2. Wniosek o zwrot wydatków osoba fizyczna składa raz, nie później niż do dnia 31 grudnia roku, w którym zgodnie z prawem miało miejsce przystąpienie do użytkowania wybudowanego lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. W związku z zakończeniem programu w 2018 roku dostałem informację że papiery składa się za wydatki poniesione do czasu zakończenia programu (tj. 30.09.2018 ), niezależnie od tego że nie ukończyło się budowy i nie przystąpiło się do użytkowania budynku. Dzisiaj tj. 08.08.2018 gdy chciałem złożyć papiery dostałem informację że warunkiem koniecznym do otrzymania zwrotu jest ukończenie budowy i rozpoczęcie użytkowania budynku. Czy jest jakaś podstawa prawna która pozwala mi uzyskać zwrot mimo niedokończenia budowy? Przecież na wiosnę dostałem jasne info że nie muszę użytkować domu bo program się kończy. Wszystkie inne warunki spełniam. Dziękuję za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.11.2017

  Mieszkanie dla Młodych

  Zakup mieszkania to spore wyzwanie finansowe dla każdego młodego człowieka. Dlatego od stycznia 2014 r. kupujący swoje „M” mogą liczyć na pomoc państwa w ramach programu „Mieszkanie (...)

 • 27.7.2017

  Zmiany w pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi

  Ustawa o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi umożliwi przyjmowanie przez banki kredytujące w 2017 r. i 2018 r. wniosków o dofinansowanie wkładu (...)

 • 10.4.2015

  Nowe zasady Mieszkania dla młodych (MDM)

  W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

 • 15.10.2017

  Co na froncie walki z ASF?

  Nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt zwiększa limity na działania przewidziane w ramach realizacji programu bioasekuracji, mającego na celu (...)

 • 19.5.2018

  Mechanizm podzielonej płatności VAT jednak obowiązkowy?

  Rząd przyjął 7 maja 2018 r. wniosek do Komisji Europejskiej, który umożliwi Polsce ewentualne zastosowanie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności (MPP, ang. split payment) w (...)