Ciąża a umowa na okres próbny

Pytanie:

Jakie prawa przysługują kobiecie, zatrudnionej na okres próbny, która zaszła w ciążę?

Masz inne pytanie do prawnika?

19.11.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ciąża a umowa na okres próbny

Zgodnie z art. 176 § 3 kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Tak więc kobieta zatrudniona na okres próbny tylko w takim zakresie podlega szczególnej ochronie.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: