Przekształcenie sp. z o.o. w spółkę jawną

Pytanie:

Czy istnieje możliwość przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną?

Masz inne pytanie do prawnika?

5.1.2006

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przekształcenie sp. z o.o. w spółkę jawną

Zgodnie z art. 551 kodeksu spółek handlowych możliwe jest przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową. W związku z tym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka przekształcana) może być przekształcona między innymi w spółkę jawną (spółkę przekształconą). Spółką przekształconą może być, bowiem każda spółka handlowa. Nie jest jednak możliwe przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji, która rozpoczęła podział majątku, ani spółki w upadłości. Tryb przekształcania spółek, a także szczególne regulacje dotyczące przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową określają przepisy kodeksu spółek handlowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

PROBLEMY PROBLEMY PROBLEMY....

12.11.2010 przez: -

spolka jawna przeniesienie udzialow

28.5.2010 przez: Rosalia

Wspólnik w sp.j a dotacje.

24.3.2010 przez: yaru