Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego - KongRes 2014

Już za dwa tygodnie odbędzie się Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2014, pionierskie w swej zawartości merytorycznej wydarzenie, ściśle poświęcone procesom restrukturyzacji. Wydarzenie to szczególnie dedykowane jest osobom w nie zaangażowanym, ale i tym, których tematyka restrukturyzacji żywo interesuje.

By mieć szansę na udaną restrukturyzację bądź mieć pewność, że proces zostanie prawidłowo przeprowadzony, niezbędny jest czynnik ludzki, który nie zawiedzie, a który swoją fachową wiedzą odpowiednio wesprze działania procesowe. Dlatego tak ważne jest kształcenie uczestników postępowania restrukturyzacyjnego – sędziów, syndyków, kadry menedżerskiej, akademickiej, pracowników korporacji odpowiedzialnych za procesy restrukturyzacyjne. Ten ważki problem poruszą eksperci podczas III sesji kongresowej.
 
Równie istotna jak profesjonalny model kształcenia jest wiedza zdobyta w praktyce, dzięki konkretnym studiom przypadków. Przywołają je eksperci występujący w sesji I i II Kongresu.
Wykażą m.in. problemy związane z ponoszeniem odpowiedzialności przeprowadzenia restrukturyzacji naprawczej w podmiotach powiązanych (przykład Fagor Mastercook), a także ponoszenia ewentualnych konsekwencji związanych z nieosiągnięciem celu tego rodzaju restrukturyzacji (vide polityka UE związana z tzw. drugą szansą). Kolejnym case study będzie problem ponoszenia ryzyka związanego z restrukturyzacją naprawczą w podmiotach powiązanych. Natomiast sesja II, poświęcona sektorowi budowlanemu, to studium przypadku grupy kapitałowej DSS S.A. Ten przykład udanej restrukturyzacji może być dowodem na skuteczność restrukturyzacji poprzez upadłość likwidacyjną.

Co ważne, wymienione case study to spółki działające w Polsce.

Zapraszamy zatem na Polski Kongres Prawa Restrukturyzacyjnego – KongRes 2014 po potężną dawkę wiedzy!

Rejestracji mogą państwo dokonać na stronie Kongresu:

Porady prawne
Liczba miejsc ograniczona.

Agenda Kongresu tutaj

źródło: materiały prasowe Instytutu Allerhanda.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika