e-prawnik.pl Porady prawne

Czy nadal mi przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy ?

Odpowiedzi w temacie ()

filip.radomski

19.4.2016

Witam. Dnia 2 Marca miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy, 5 Marca zgłosiłem szkodę wiec zacząłem wypożyczać samochód zastępczy. Po wyliczeniu przyznanego mi odszkodowania napisałem TU aby wypłacili mi odszkodowania przekazem pocztowym na adres X (mam wszystko na mailu). Natomiast TU przez pomyłkę wypłaciło mi na adres meldunkowy gdzie aktualnie nie przebywam. Zanim w/w odszkodowanie wróci z poczty mija jakiś czas, zanim odeślą tu gdzie chciałem tez mija czas. Teraz pytanie. Czy przysługuje mi auto zastępcze na cały czas dopóki mi nie prześlą gotówki na adres X ??? Dodam jeszcze,że była to szkoda całkowita. Bardzo proszę o pomoc w poniższej sprawie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Yogi

2016-09-05 23:34:24

Witam. Miałem kolizie drogowa a mianowicie w mój zapakowany samochód uderzył inny samochód i sprawca uciekł naszczescie był świadek zdarzenia po zidentyfikowaniu sprawcy przyznał się do winy. Zwróciłem się do jego ubezpieczeni o wypłatę odszkodowania przez pełnomocnika 23 mają. I sprawa ciągnęła się do 26 sierpnia.tak długo ponieważ likwidator twierdził że nie może uzyskać notatki policyjne,dodam że w momencie gdy odbierałem swoją 17 czerwca pani prowadząca sprawę poinformowała mnie ze towarzystwo nie wystąpiło jeszcze o notatke. Od 30maja do 26 sierpnia wynajmowałem samochód zastępczy lecz likwidator uznał za zasadne tylko 22.czas do oględzin do wydania decyzji o szkodzie całkowitej ,czas na korespondencję i czas na sprzedanie wraku. Z tego co czytałem wiem że samo wydanie decyzji nie naprawia szkody i samochód zastępczy należy Mi się do daty wypłaty odszkodowania. Dodam jeszcze że ubezpieczyciel przekroczył termin 90 dni na wypłate odszkodowania. Co robić żeby odzyskać pieniądze za pozostały czas wynajmu auta od ubezpieczyciela sprawcy?

iwona

2017-05-30 23:31:10

Bo najlepiej to brać auto zastępcze z oc sprawcy z EuCOcar. Oni rozliczają się z ubezpieczycielem bezgotówkowo i powiedzą ci co i jak.

azar

2017-10-22 13:56:22

EuCOcar jest ok. Mają dobre warunku. Nie ma u nich limitu kilometrów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC 2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys (...) czytaj dalej»

 • ODMOWA Z PZU Witam, Nie zgadzam się z decyzją ubezpieczyciela, który wydał decyzję odmowną wypłacie odszkodowania za wypadek. Był on wyrządzony przez psa(uderzenie samochodem-uszkodzony cały (...) czytaj dalej»

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...) czytaj dalej»

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!! Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...) czytaj dalej»

 • Odszkodowanie komunikacyjne Czy mogę wynająć samochód zastępczy jeżeli mój samochód jest w naprawie i korzystam z OC sprawcy. Samochód mam na firmę. Jakie muszę spełniać warunki. Na jaki czas (...) czytaj dalej»

 • Umowa wyporzyczalni Samochodów. Problem z firmą wynajmującą samochód zastępczy. Witam. Mam problem, miałem kolezję samochodową z winy sprawcy, zgłosiłem do ubezpieczalni że chcę naprawe samochodu (...) czytaj dalej»

 • odszkodowanie powypadkowe chce pozwac firme ubezpieczeniowa za niewyrównane odszkodowanie powypadkowe chodzi o uszkodzenia pojazdu ,chce to zrobic osobiscie bo prawnicy biora 30 procent a wtedy nie mialo (...) czytaj dalej»

 • intrum justitia - pilne Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, odpowiedziałem że tak, (...) czytaj dalej»

 • odszkodowanie z oc Mam dostać odszkodowanie z OC za rozbity samochód, a pytanie moje jest czy mogę domagać sie odszkodowania za to że mam nieczynne auto a na codzień używam go do celów służbowych. (...) czytaj dalej»

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie (...) czytaj dalej»

 • windykacja oc Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie zadzwoniłem do ubezpieczyciela o przysłanie (...) czytaj dalej»

 • Ubezpieczenie OC - pomocy!! OC sprawcy (SAMOPOMOC). Ubezpieczalnia każe mi ponieśc koszty w wyskoości 10% kwoty naprawy (amortyzacja), ze względu na to, iż samochód ma 6 lat!/ Mam pytanie czy to (...) czytaj dalej»

 • Społeczny kurator sądowy Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, obowiazki wynikaja (...) czytaj dalej»

 • co dalej z OC? Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale.... Może (...) czytaj dalej»

 • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»