Czy nadal mi przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy ?

Odpowiedzi w temacie (4)

filip.radomski

19.4.2016

Witam. Dnia 2 Marca miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy, 5 Marca zgłosiłem szkodę wiec zacząłem wypożyczać samochód zastępczy. Po wyliczeniu przyznanego mi odszkodowania napisałem TU aby wypłacili mi odszkodowania przekazem pocztowym na adres X (mam wszystko na mailu). Natomiast TU przez pomyłkę wypłaciło mi na adres meldunkowy gdzie aktualnie nie przebywam. Zanim w/w odszkodowanie wróci z poczty mija jakiś czas, zanim odeślą tu gdzie chciałem tez mija czas. Teraz pytanie. Czy przysługuje mi auto zastępcze na cały czas dopóki mi nie prześlą gotówki na adres X ??? Dodam jeszcze,że była to szkoda całkowita. Bardzo proszę o pomoc w poniższej sprawie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Yogi

2016-09-05 23:34:24

Witam. Miałem kolizie drogowa a mianowicie w mój zapakowany samochód uderzył inny samochód i sprawca uciekł naszczescie był świadek zdarzenia po zidentyfikowaniu sprawcy przyznał się do winy. Zwróciłem się do jego ubezpieczeni o wypłatę odszkodowania przez pełnomocnika 23 mają. I sprawa ciągnęła się do 26 sierpnia.tak długo ponieważ likwidator twierdził że nie może uzyskać notatki policyjne,dodam że w momencie gdy odbierałem swoją 17 czerwca pani prowadząca sprawę poinformowała mnie ze towarzystwo nie wystąpiło jeszcze o notatke. Od 30maja do 26 sierpnia wynajmowałem samochód zastępczy lecz likwidator uznał za zasadne tylko 22.czas do oględzin do wydania decyzji o szkodzie całkowitej ,czas na korespondencję i czas na sprzedanie wraku. Z tego co czytałem wiem że samo wydanie decyzji nie naprawia szkody i samochód zastępczy należy Mi się do daty wypłaty odszkodowania. Dodam jeszcze że ubezpieczyciel przekroczył termin 90 dni na wypłate odszkodowania. Co robić żeby odzyskać pieniądze za pozostały czas wynajmu auta od ubezpieczyciela sprawcy?

iwona

2017-05-30 23:31:10

Bo najlepiej to brać auto zastępcze z oc sprawcy z EuCOcar. Oni rozliczają się z ubezpieczycielem bezgotówkowo i powiedzą ci co i jak.

robercik

2017-08-23 23:22:06

akurat najlepiej, bo pewnie tylko ich znasz.. Iwona, ja też mogę mówić, że jak auto z oc sprawcy, to tylko przez https://speedrental24.pl/auto-oc-sprawcy/. Ok fajna firma, lubię ich i cenię za usługi, ale nie mogę mówić, że są najlepsi. Działają we Wrocławiu, ale nie mogę znać firm z Gdańska czy Warszawy :)

azar

2017-10-22 13:56:22

EuCOcar jest ok. Mają dobre warunku. Nie ma u nich limitu kilometrów.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.5.2007

  Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  Na gruncie poprzedniej ustawy VAT prawo do odliczenia podatku przysługiwało tylko podatnikom nabywającym samochody inne niż osobowe, których dopuszczalna ładowność wynosiła co najmniej 500 kg. (...)

 • 3.6.2018

  Jak uzyskać 300 złotych na każde uczące się dziecko?

  Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia (...)

 • 24.6.2014

  Wakacje 2014: uważaj na dopalacze i pigułki gwałtu

  Pigułki gwałtu i dopalacze można z łatwością kupić, np. w sieci. Dlaczego? Czy nie ma regulacji, które zakazywałyby sprzedaży środków, które nie powinny być legalne?

 • 20.8.2017

  Postępowanie mediacyjne w sprawach nieletnich

  Mediacja to dobrowolny i poufny sposób rozwiązywania sporów, powstałych w wyniku czynu karalnego, w drodze porozumiewania się pokrzywdzonego i nieletniego sprawcy, z pomocą bezstronnego (...)

 • 20.7.2017

  Nieterminowa wypłata wynagrodzenia

  Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe i prawidłowe wypłacenie pracownikowi wynagrodzenia, stanowi o tym art. 94 pkt 5 kodeksu pracy. Pracodawca jest obowiązany przy tym (...)