e-prawnik.pl Porady prawne

Działalność gospodarcza w PL Cudzoziemców?

Odpowiedzi w temacie ()

Marzi

22.6.2009

Witam czy ktoś z państwa potrafiłby mi udzielić pomocy w kazusach: BARDZO PROSZĘ! gdzie ewentualnie mogę znaleźć odp na te pyt???? Pan Satyasegaran, indyjski inwestor, właściciel i prezes zarządu kilku spółek zajmujących sięsprowadzaniem stylowych mebli na rynek amerykański zamierza rozpocząć podobną działalność wPolsce. Jedna z kancelarii prawnych zasugerowała, aby formą wyjściową prowadzonej przez niego działalności była spółka z o.o. Pan Satyasegaran zastanawia się jednak nad utworzeniem spółki akcyjnej, jako podmiotu posiadającego potencjalnie o wiele szersze możliwości pozyskiwania nowego kapitału. 1. Proszę wskazać, jakie inne cechy odróżniają spółkę akcyjną od spółki z o.o. Proszę wymienić zarównokorzyści, jakie mogą wiązać się z prowadzeniem działalności przez spółkę akcyjną, jak i wady jej konstrukcji, które mogą zniechęcić indyjskiego inwestora do rozpoczęcia działalności gospodarczej w Polsce w form

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adiuto

2009-09-03 13:09:47

Przede wszystkim założenie i dalsze funkcjonowanie SA jest droższe niż sp. z o.o. SA ma bardziej rozbudowaną rachunkowość i wymaga (w zależności od rodzaju akcji) szeregu przygotowań na etapie konstruowania umowy spółki. Pytanie jest bardzo ogólne i szczegółowa odpowiedź na nie na forum wydaje się nie celowa. Jeśli podadzą Państwo jakieś szczegóły planowanego przedsięwzięcia (np. kapitał założycielski, czy cudzoziemiec - potencjalny pracodawca - ma zezwolenie na pracę w Polsce, czy istnieje jakiś biznes plan (choć w zarysie) możemy przygotować stosowną opinię - ekspertyzę. Nie mniej jeśli inwestor nie zna warunków biznesowych w Polsce a jest zainteresowany to na początek lepiej powołać sp. z o.o. > zawsze można ją przekształcić w SA.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • ZUS TANIEJ? Czy ktoś może słyszał o tym że mozna płacić mniejsza składkę na zus prowadząc działalność gospodarczą i to całkiem legalnie ponoć na podstawie art.9 ust.1-3 Ustawy z dnia 13 (...) czytaj dalej»

  • Jednoosobowa działalność gospodarcza osoby nieletniej Witam. Jestem niepełnoletnia (15 lat) i od dwóch lat pracuję na umowach o dzieło (wykonuję zlecenia z zakresu tekstów reklamowych i programowania). (...) czytaj dalej»

  • Wysokość alimentów - a dochody ojca Poszukuję informacji o tym, ile może wynieść maksymalna kwota alimentów w stosunku do dochodów ojca (zobowiązanego). Czy przepisy polskiego prawa wskazują (...) czytaj dalej»

  • alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka Tydzień temu otrzymałam rozwód bez orzekania o winie. Rozwodem zajmowałam się sama bo nie mam pieniędzy na adwokata, dlatego też zwracam się z (...) czytaj dalej»

  • OBOWIĄZKI I PRAWA LOKATORÓW? Witam.Niedawno zmieniłam mieszkanie, mieszkam teraz na pierwszym piętrze w starym budownictwie. Mam 3 dzieci. Chciałabym się dowiedzieć więcej na temat praw i obowiązków (...) czytaj dalej»