działalność nierejestrowana - konserwacja antyków

Odpowiedzi w temacie (0)

Teoretyk001

17.2.2019

Witam Chciałbym w kreatywny sposób trochę dorobić sobie do studiów oraz rozwinąć swoje umiejętności, a mianowicie mam zamiar działać w ramach tzw. działalności nierejestrowanej, której dochód miesięczny nie przekracza 50% wynagrodzenia minimalnego. W ramach tej działalności chciałbym się zająć świadczeniem usług z zakresu konserwacji numizmatów oraz innych małych przedmiotów metalowych. W grę wchodziłyby przedmioty zabytkowe, które jednak nie byłyby wpisane do rejestru zabytków, np. dawne monety, militaria (broń biała, odznaczenia, elementu umundurowania), zabytkowe przedmioty użytku codziennego itp. Czy na prowadzenie działalności z zakresu konserwacji antyków nie wpisanych do rejestru zabytków nie potrzebuję żadnych pozwoleń ani certyfikatów od wojewódzkiego konserwatora zabytków lub innych organów? Czy to może funkcjonować w ramach działalności nierejestrowanej? Przykład związany z zakresem mojego pytania: Remont (czyli konserwacje) zabytkowego dworku, który jednak nie jest wpisany do rejestru zabytków może wykonać dowolny podmiot w dowolny sposób. Dworek, który jest wpisany do rejestru można wyremontować tylko za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i najprawdopodobniej mogą to zrobić podmioty z odpowiednimi uprawnieniami.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.12.2017

  Karta podatkowa w 2018 roku

  W obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Finansów z 21 listopada 2017 r. podano wysokość stawek karty podatkowej obowiązujących w 2018 r. Będą one wyższe niż w roku biężącym.

 • 9.6.2018

  Zawieszenie działalności gospodarczej przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG

  Od 30 kwietnia 2018 r. każdy przedsiębiorca wpisany do CEIDG ma możliwość zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej bezterminowo lub też na dowolny wskazany okres. 

 • 23.2.2018

  Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • 9.6.2018

  Działalność nierejestrowa

  Prowadzący działalność nierejestrową nie ma więc obowiązku rejestracji w CEIDG i spełniania dodatkowych wymogów publicznoprawnych z tym związanych (np. obowiązku podlegania ubezpieczeniom (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)