Działka rolna a budowa

Odpowiedzi w temacie (0)

kasienkaak

14.1.2020

Witam, Moi rodzice posiadają działkę rolną (po dziadkach), którą chcą mi przepisać w darowiźnie. Działka na powierzchnię 24 ary. Według planu zagospodarowania (2009-2019) jest przeznaczona jako rolna, lecz rodzice składali wniosek o zmianę przeznaczenia i według nowo wydanego studium uwarunkowań działka ma charakter budowlany. Niestety dowiedziałam się, że wojewoda wstrzymał studium i naniesienie poprawek będzie trwało około 4 lat. Bardzo zależy mi na czasie i zastanawiam się czy to, że w nowym studium działka jest już budowlana może pomóc w uzyskaniu pozwolenia na budowę? Zastanawiam się również czy np gdybym na działce zaczęła hodować pszczoły, mogłabym starać się o pozwolenie na budowę jako rolnik ? Dziękuję za każdą informację.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Będą zmiany w obrocie ziemią rolną

  Przygotowywane zmiany będą miały na celu m.in. złagodzenie dotychczas obowiązujących ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi. 

 • Zmiany w projektowaniu budynków

  Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać (...)

 • Ułatwienia w obrocie ziemią

  Rada Ministrów przekazała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz niektórych innych ustaw, przygotowany przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

 • Więcej pieniędzy na budowę Muzeum Historii Polski

  Zwiększenie budżetu na budowę Muzeum Historii Polski z 310 do 659 mln zł oraz wydłużenie terminu budowy do 2020 r. – takie zmiany wprowadza nowelizacja uchwały w sprawie ustanowienia programu (...)

 • Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)

NA SKÓTY