e-prawnik.pl Porady prawne

Gwarancja - sprzedaż przez allegro

Odpowiedzi w temacie ()

irek 43

15.10.2010

Witam, mam pytanie: czy kupujący ma prawo żądać zwrotu pieniędzy, bądź wymiany towaru??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

olek 65

2010-10-15 13:05:05

Rękojmia za wady (art 556-576 KC) nakłada na sprzedawcę odpowiedzialność za wady towaru sprzedanego, na okres 1 roku od wydania towaru - kupujący ma prawo żądać zwrotu pieniędzy, ważne czy jest w stanie udowodnić, że wada była obecna w trakcie wydawania towaru, a jednie ujawniła się po czasie. Jeżeli kupujący wysunie takie żądania sprzedawca ma prawo do niezwłocznego usunięcia wady i jeżeli wadę usunie (naprawa lub wymiana), kupujący nie ma podstaw do żądania zwrotu pieniędzy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • WItam! Chciałbym kupować w hurtowni i sprzedawać na Allegro, czy musze mieć zezwolenie na sprzedaż??? czytaj dalej»

  • Czy ktoś mi potrafi powiedzieć czy jak zrezygnuję z gwarancji na rzecz rękojmi to na resztę podzespołów gwarancja będzie obowiązywała nadal (samochód) ? (Andrzej Romańczuk) czytaj dalej»

  • Witam! Od roku jestem w posiadaniu pewnych dóbr wirtualnych w ilości ok 1000. Zaczęłam je sprzedawać kilka dni temu. Dostałem od konkurencji informację, że muszę mieć dg (wiadomo na czym (...) czytaj dalej»

  • Hejak. Kupuje od osoby prywatnej na Allegro e-przedmioty tzw. itemy w grach mmo, i chciałbym sprzedawać te przedmioty dalej ale od sprzedajacego nie mam żadnych faktur ani nie mamy żadnej umowy zawartej (...) czytaj dalej»

  • Chciałabym zacząć sprzedaż na Allegro, na początek na próbę. Jesli by się opłacało chciałbym o d czasu do czasu coś sprzedać nowy towar. Dodam ,że nie byłoby to moje główne źródło (...) czytaj dalej»

  • Witam, Od 3 miesięcy kupuje na allegro pewne rzeczy używane w zestawie, a następnie sprzedaje je z zyskiem pojedynczo. W ciągu miesiąca dorabiam od 400 zł - 1000 zł. Jak to teraz ze mną jest. (...) czytaj dalej»

  • Czy za jednorazowy zysk za sprzedaż przedmiotu na allegro o wartości powyżej 2 tys. zł. trzeba odprowadzić podatek? czytaj dalej»

  • Czy jeśli sprzedaję na allegro ciuchy używane, swoje bądź innych osób, to czy może mnie ktoś za to ścigać, np. jakiś urząd skarbowy albo coś takiego? czytaj dalej»

  • Witam! Czy jak się zostało oszukanym przez jednego sprzedawce, który wystawia swoje aukcje na allegro. To w sadzie pozywa się jego czy allegro??? Wyłudzili ode mnie pieniądze. Raz zapłaciłam (...) czytaj dalej»

  • Witam! mam pytanie jak to jest z gwarancja na laptopa czy np. gwarancja na baterie do niego mam inny okres ważności?Z góry dziękuję za odpowiedzi czytaj dalej»