Kradziony motocykl.

Odpowiedzi w temacie (0)

Motocross144

29.1.2020

Na początku pragnę podkreślić, że byłem już u 4 radców prawnych.Każdy chce zakładać już Teraz sprawę chłopakowi od którego pojazd kupiłem.Obecnie wysłaliśmy pismo do prokurator która prowadzi sprawę, ale zero odzewu.(pieniądze oddałem, moto nie mam, jestem poszkodowany). Mecenas twierdzi że na tym etapie sprawę przegram.Mozemy czekać w nieskończoność na odpowiedź lub założyć sprawę lub co innego? Wie ktoś moze ile takie sprawy się ciągną(chociaż do 1 posiedzenia), żeby coś się ruszyło,zebym wiedział na czym stoję. W skrócie między sierpniem a wrzesniem w roku 2018r kupiłem crossa (pojazd bez prawa rejestracji - nie posiadają prawa rejestracji przeznaczony na jazdę po torach) od kolegi bez umowy pisemnej.Potem moto sprzedałem,pojazd okazał się kradziony został zatrzymany przez Policje w Kielcach(5 Msc temu) . Podpisałem ugodę i oddałem pieniądze osobie której pojazd sprzedałem.Osoba od której moto kupiłem zeznała podczas przesłuchania i potwierdziła,że sprzedała mi pojazd za kwotę 20 tys teraz nie wiem czy poczekać aż sprawa karna się zakonczy i wtedy wysyłamy nakaz zapłaty lub następnie zakładamy sprawę czy już teraz możemy wysłać nakaz zapłaty.Dziekuje bardzo za każdą pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Jakie są kategorie prawa jazdy?

  Jeżeli ktoś chce uzyskać prawo jazdy, powinien sprawdzić, jakie pojazdy można prowadzić w poszczególnych kategoriach oraz w jakim trzeba być wieku, żeby móc zdać egzamin, aby je (...)

 • Jak sprawdzić historię pojazdu?

  Trafiliście na auto marzeń? Zanim zdecydujecie się na kupno, sprawdźcie online jego historię. Dane otrzymywane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu (...)

 • Kilka rad na wakacje...

  Z jednej strony wakacyjny wyjazd to świetna sprawa. Z drugiej – to masa spraw, z którymi musimy się uwinąć zanim ruszymy. Robimy wszystko, żebyście musieli się skupiać tylko na tym (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  Chcesz uzyskać prawo jazdy? A może już je masz i chcesz uzyskać pozwolenie na kolejną kategorię? Dowiedz się, jak wygląda cały proces - od złożenia wniosku, przez kurs i egzamin, po odbiór (...)

 • Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2019/2020

  W najbliższy poniedziałek, 13 stycznia br. rozpoczyna się pierwsza tura ferii zimowych, która potrwa do 26 stycznia. Na zimowy wypoczynek wybiorą się uczniowie z województw lubelskiego, (...)

NA SKÓTY