Kredyt na mieszkanie a umowa dozywocia

Odpowiedzi w temacie (1)

Sharon91

1.6.2014

WItam Otóż jest taka sytuacja, że z narzeczonym chcialibyśmy kupic mieszkanie biorąc kredyt. Jednakże narzeczonemu rodzice przepisali mieszkanie w formie dozywocia. Czy jest możliwość aby jakiś bank udzielił nam kredytu na to mieszkanie pod zastaw tego mieszkania kupowanego? Czy jednak umowa dozywocia ma tutaj znaczenie? Bo wiem, że pod zastaw tamtego mieszkania, które zostało przepisane nie ma szans wziąć kredytu, natomias nie wiem jak to wygląda z zaztawem kupowanego.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Marqees5

2018-04-13 17:11:36

Oczywiście. Chociaż mija się to z celem. Dla banku zabezpieczeniem jest mieszkanie/Dom aktualnie kupowany za bankowe pieniądze. Można "zastawic" dom dopiero po osiągnięciu zdolności i spełnieniu kryteriów danego banku. Suma sumarum należy pamiętać, że wg umowy właścicielem juz jest Pani chłopak. Nie rodzice. Chłopak zapewne widnieje w ksiedze wieczystej.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • 18.9.2018

    Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

    Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

  • 9.11.2004

    Umowa kredytu

    Dostępność kredytu bankowego jest jedną z podstaw dobrze rozwijającej się gospodarki rynkowej. Przedsiębiorcy potrzebują zastrzyku gotówkowego w celu sfinansowania swych przedsięwzięć, z których (...)

  • 10.6.2018

    „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

    Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

  • 24.1.2018

    Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

    Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

  • 9.11.2004

    Oprocentowanie kredytów bankowych

    Na podstawie umowy kredytu instytucja kredytowa – najczęściej bank – oddaje do dyspozycji kredytodawcy określoną ilość środków pieniężnych, z przeznaczeniem na cel określony (...)