Forum prawne

naruszenie miru domowego

Trzy osoby wynajmują mieszkanie i każda ma swoj własny pokoj. czy wywałanie drzwi do pokoju jednej z osob pod jej nie obecnosć (drzwi wczeniej przez osobe tam mieszkajaca zostaly zamkniete na klucz) przez pozostalych lokatorów podchodzi pod naruszenie miru domowego? jesli tak to jakie jest postepowanie w takiej sprawie?

2009.6.14 17:1:36

Odpowiedzi w temacie: naruszenie miru domowego (3)

Co do zasady tak, jest to moim zdaniem naruszenie miru domowego choć co do zasady wspólnie wynajmujecie lokal jako całość.

Jeśli coś zginęło by z pokoju, to sprawę można by było traktować jako kradzież z włamaniem.

W pierwszym i w drugim przypadku są to przestępstwa publiczno skargowe.

Obawiam się jednak, że postępowanie w takiej sprawie mogło by zostać umorzone z uwagi np. na znikomą społeczną szkodliwość czynu.

Raczej ciężko cokolwiek zrobić

NEO
ealdriht@wp.pl

2009.6.15 17:56:42

Na czym polega i kto może się dopuścić naruszenie miru domowego??

2012.6.21 9:52:47

Art. 193 K.K.: Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do roku. - chodzi o niezakłóconego korzystania z domu, mieszkania, ale także z lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu. Osoba włamuje się, odpycha właściciela i wchodzi, wyłamuje drzwi, wbrew usilnym prośbą wchodzi na teren/do pomieszczenie i nie ma zamiaru go opuścić. Jest to przestępstwo w formie umyślnej.

2012.6.22 9:12:0

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika