Niedochowanie terminu reklamacji, brak żądań

Odpowiedzi w temacie (0)

morpau

7.2.2020

Dzień dobry Przychodzę z taką sytuacją. Jestem właścicielem sklepu internetowego, a także producentem. Konsument złożył reklamację reklamacja na podstawie ustawy jako towar niezgodny z umową. Przedstawiona ?usterka? okazała się nie być wadą, a zanieczyszczenie produktu z winy Klienta. Niestety Klient w automatycznym formularzu reklamacyjnym nie uwzględnił żadnych swoich roszczeń- dopisał jedynie informację o ?wadzie? produktu (która de facto wynika z jego widocznego zaniedbania). Według mojej wiedzy w takim przypadku mam czas 30 dni ustosunkowania się do tej reklamacji. Klient twierdzi, że termin 14 dni został przekroczony i musze oddać mu pieniądze wraz z wszystkimi poniesionymi kosztami. Nie byłoby w tym, żadnego problemu gdyby nie to że: 1. To nie uszkodzenie produktu, lecz zanieczyszczenie powstałe przez zaniedbanie klienta 2. Klient nie wskazał swoich roszczeń Bardzo proszę o opinię.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Pasażer łatwiej złoży reklamację

  Nowe rozporządzenie reguluje zasady wnoszenia i rozpatrywania reklamacji w transporcie kolejowo-drogowym. Przewiduje mniej formalności przy składaniu reklamacji i usprawnienie komunikacji z przedsiębiorcami (...)

 • Gdzie znaleźć pomoc w przypadku sporu z instytucją finansową?

  Sprawdź, gdzie można szukać pomocy w przypadku sporu z instytucją finansową, np. z bankiem czy zakładem ubezpieczeń.

 • Termin na uzupełnienie braków formalnych

  W wyniku nowe­lizacji przepisów Kodeks postępowania administracyjnego przewiduje teraz, że organ może wyznaczyć termin nie krótszy niż 7 dni. Termin taki pozwala (...)

 • Reklamacja pocztowa

  Masz problem z usługą pocztową? Możesz złożyć reklamację! Reklamację możesz złożyć pisemnie, mailowo, poprzez formularz na stronie internetowej operatora lub ustnie. Reklamację (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku pracy. Omówione (...)

NA SKÓTY