Forum prawne

Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu PZU - forum prawne

Witam wszystkich forumowiczów,

proszę o pomoc i doradztwo w mojej sprawie którą opiszę poniżej.

W warunkach domowych, przy składaniu łózka, dokładnie przy wsuwaniu części sypialnej narożnika zerwałem ścięgno bicepsa lewej ręki. Na karcie informacyjnej ze szpitala jako rozpoznanie napisano: Zerwanie przyczepu obwodowego mięśnia dwugłowego ramienia lewego.

Po przyjęciu do szpitala zostałem zoperowany. Nazwa zabiegu operacyjnego: Reinsercja przyczepu obwodowego m. dwugłowego ramienia lewego.

Niestety po pierwszej operacji okazało się że jest coś nie tak z nerwem promieniowym tej operowanej ręki. Usg wykazało zabliźnienie nerwu promieniowego czego wynikiem jest opadająca ręka i brak czucia w kciuku i palcu wskazującym.

Po dwóch tygodniach obserwacji w szpitalu zdecydowano się przeprowadzić operację jeszcze raz aby uwolnić ten nerw promieniowy. Nazwa operacji w wypisie ze szpitala: Rewizja rany pooperacyjnej, odbarczenie nerwu promieniowego lewego. Zmiana lokalizacji miejsca wszycia ścięgna m. dwugłowego ramienia lewego.

W sumie w szpitalu przebywałem 21 dni.

Po złożonych roszczeniach do PZU sprawa wygląda następująco:

1. Została wypłacona kwota za 1 operację (operacja kat. III) - 700 zł
2. Została wypłacona kwota za pobyt w szpitalu jak za chorobę a nie jako wynik nieszczęśliwego wypadku, tj. 1/4 sumy - 1260 zł
3. Nie przyznano świadczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem.

Ad.3 w uzasadnieniu decyzji PZU napisało, że wg opinii lekarza orzecznika trwały uszczerbek na zdrowiu nie pozostawał w związku przyczynowo skutkowym ze zgłoszonym zdarzeniem i opisanym mechanizmem urazowym. Same okoliczności nieadekwatne do spowodowania takich skutków, jakie opisano w dokumentacji medycznej tj. zerwania całkowitego ścięgna.

Ad.2 z uwagi, że wg lekarz orzecznika (powyższa opinii na temat trwałego uszczerbku na zdrowiu) brak jest związku przyczynowo-skutkowego. Na skutek niezbyt nadmiernego wysiłku przy przesuwaniu ciężaru mogło jedynie dojść do przeciążenia mięśni a nie do spowodowania takich skutków, jakie opisano w dokumentacji medycznej, tj. zerwania całkowitego ścięgna. Dlatego świadczenie wypłacono jak za stan chorobowy, tj. 0,5 sumy ubezpieczenia za 1 dzień LS.


Wychodzi na to, że lekarz orzecznik podważa wszystkich lekarzy którzy mnie badali i operowali w szpitalu, jak i lekarzy wykonujących USG.

Poradźcie, co mogę teraz zrobić? Jak się odwołać? Jakich argumentów użyć?
Jako załącznik zamieszczę zrzut z ekranu z wariantu mojej polisy w PZU - WARIANT 3.

http://fotoo.pl//out.php?i=1233022_wariant-3-1.jpg

Odpowiedzi w temacie: Odmowa wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu PZU (1)

Byłem w podobnej sytuacji do Pana. Zostawiam kontakt do siebie 736 948 695

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika