Forum prawne

PYT. 1.Czy poszkodowany manager z porządnie nadszarpniętą opinią może żądać ujawnienia osoby,

PYT. 1.Czy poszkodowany manager z porządnie nadszarpniętą opinią może żądać ujawnienia osoby, która go pomówiła od komisji Etyki w celu wytoczenia procesu na drodze prywatnej?
PYT.2 Czy poszkodowany manager może żądać, by komisja na forum sprostowała sprawę, przeprosiła go i na forum ogłosiła, że było to pomówienie niemające nic wspólnego z prawdą?
PYT. 3 Czy są jakieś inne formy sprostowania sprawy, których może żądać manager, a które chociaż w małym stopniu pomogą w odbudowaniu dobrej opinii.
W korporacji \\\\\\\"X\\\\\\\" jest powołana komisja ds etyki. Na swojej stronie komisja pisze \\\\\\\"Zachowując pełną poufność, Komisja rozpatruje indywidualne sprawy zgłaszane przez pracowników lub ich przełożonych\\\\\\\". Komisja deklaruje również, że wiadomości elektroniczne wysyłane na adres * komisja_etyki, mają charakter całkowicie poufny. PRZYPADEK: \\\\\\\"Jeden z pracowników złożył doniesienie o nieetycznym zachowaniu na skutek, czego zostali przesłuchani wszyscy pozostali bezpośredni i pośredni podwładni managera. O sprawie i toczącym się postępowaniu dowiadzieli się również przełożeni i członkowie zarządu korporacji. Po przesłuchaniach okazuje się jednak, że donos jest totalną nieprawdą i jest zwykłym pomówieniem w myśl art.212 KK.

2013.1.25 21:22:20

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: PYT. 1.Czy poszkodowany manager z porządnie nadszarpniętą opinią może żądać ujawnienia osoby,

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika